R, 12.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kunksmoori lugu osutus päevakajaliseks maailma teises otsas

Jaanus Piirsalu
, reporter
Kunksmoori lugu osutus päevakajaliseks maailma teises otsas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vladivostoki näitlejad mängisid Aino Perviku 40 aastat tagasi kirjutatud lugu mõnu ja hasardiga. Kunksmoori (rohelise pärjaga) mängib Olga Perfilova ja kapten Trummi Vadim Perfilov.
Vladivostoki näitlejad mängisid Aino Perviku 40 aastat tagasi kirjutatud lugu mõnu ja hasardiga. Kunksmoori (rohelise pärjaga) mängib Olga Perfilova ja kapten Trummi Vadim Perfilov. Foto: Jaaanus Piirsalu

Aino Perviku loodud Kunksmoori tugev armastus kodukoha vastu osutus niivõrd aktuaalseks Venemaa Kaug-Idas, et sealse suurima linna Vladivostoki nukuteatris esietendus laupäeval «Kunksmoor ja kapten» (eestikeelses originaalis «Kunksmoor ja kapten Trumm»).

«15 aastat tagasi toodi mulle Eestis vene keeles välja antud «Kunksmoor». Ma kohe tahtsin seda lavastada,» rääkis Postimehele Primorje nukuteatri pealavastaja Viktor Bussarenko. «Mulle väga meeldis peategelase koloriit ja iseloom ning (raamatu) peamine mõte – armastus oma sünnikoha vastu ning inimese side loodusega, üldse kogu selle jutustuse soojus ja humaansus.»

Tagasi üles