Sisukord
Maitsemeel
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (15) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (1) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (5) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (9) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (1) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Koduselt roheline Umb Roht

2 min lugemist
Restoran Umb Roht Tartus. FOTO: Madis Palm

Tartus on vana Noiri või prantsuspäraselt Noir’ asemel juba mõnda aega uus eestikeelse sõnamänguga koht Umb Roht (meil on liitsõna umbrohi, mitte -roht!), aga väike keelemäng on igal juhul parem kui umbvõõrkeelsus.

Tellijale

Tartu-sõbrad kindlasti teavad, missugune nägi välja Noir. Interjööris laiutas must värv (noir tähendab prantsuse keeles musta), piklik ruum oli üpriski sünge. Musta on nüüd alles jäänud vaid põrandale. Rohelised kangad heledatel seintel ja suur puuviljavaagen letil muudavad koha mõnusamaks ja helgemaks. Õhus heljub seenekastme lõhn.

Pilk napile menüüle kinnitas, et rohkem kui sõnu võiks siit oodata toitu, nii lakoonilist riba toidunimetustega polnud ma ammu näinud. Mis loom sees on (või on ainult taim) ja paar koostisosa veel pluss hind, mis seal pikalt seletada. Õige ka. Kuidagi väga tuttava näoga noormees (aga Tartus ongi kõik sõbrad-tuttavad ja kusagil näinud) teenindas meid sõbrannaga piisava tähelepanuga, sõbralikult ja seletas meeleldi kõik toidud ilusti lahti. Tõi meile kohe vett (ma sain tavalist vett ilma milletagi, nagu soovisin, suures vahvas retrokorgiga pudelis) ja näkitsemiseks paar viilu kohapeal tehtud leiba, mis polnud aga mitte korvis või taldrikul, vaid hoopis paberkotis.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto