Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.05.2016
Eesti Sillamäe tragöödia on avanud inimeste südamed (4) Miks peab meeskonnatööd õppima 100 päeva uue presidendini, mängus kümme nime (19) Mälumäng esikas 24.05 Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Savisaare rahaasjades on palju ebaloogilist (1) Tagakülg Valga kool teeb tutvust krüptorahaga Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Sisseränne takistas Eesti rahvaarvu vähenemast Lekkinud raport osutab korralagedusele sadama juhtimisel (1) Majandus Pangad peavad peagi andma teenustasudest parema ülevaate Valga kool teeb tutvust krüptorahaga Majanduse lühiuudised Eesti tasub pensionäridest pagulaste eest sotsiaalmaksu (2) Šveits paneb kodanikupalga rahvahääletusele LHV aktsiate börsidebüüt algas meeleolukalt Välismaa Šveits paneb kodanikupalga rahvahääletusele Austria riigipeaks sai Eesti päritolu mees Vahemerel käib võidujooks ajaga Välismaa lühiuudised Merkel tunnistas viisavabaduse ebatõenäolisust (1) Kreeka meedia teatas Idomeni likvideerimisest Terror õhus sai alguse lennuliiklusega Arvamus Mart Raudsaar: juriidiliselt on kõik korrektne Tarmo Pikner: miks riigikogulased ei mahu enam ühele toolile ära? (2) Lugeja kiri: vajame laiapõhisemat suitsetamise arutelu Postimees 1935. aastal: GPU võrgutab pagulasi Juhtkiri: Eesti ei jooksegi «täiesti tühjaks» (5) Urve Eslas: kurbade kaitseks (12) Ivar Raig: kuidas britid muudavad Euroopa Liitu (6) Kultuur Pisarad ja vile Cannes’i auhinnapeol Rostrumivõitja Maria Kõrvits: muusika puhul pole õiget ega valet vastust Sport Spordi lühiuudised Valitsejate varjus tõusevad noored staarid Rocki emotsiooni jõud ja Kalevi valus apsakas 99% kindel: Eesti saadab Riosse ühe judoka Kangert on Girol Astana hierarhias tavalisest madalamal Kas NBAs vahetub võim? Tarbija Esimesed moodultelefonid võivad peagi müügile tulla Tartu Jüri Kõre: maailmaklassi linn igaühele. Kas see on Tartu eesmärk? (2) Lennukas idee: linnaväravat ehtigu talveaiaga kõrghoone (2) Kinnisvaraäri viis kliinikumi kohtusse Risto Mets: joomine väheneb – hõisata või ohata? (1) Muumia pääseb keldriüksindusest Juubelilaulupidu algab kontserdiga Tartus Tudengite energiasäästuideed sööstavad võistlustulle Riik meelitab ühinejaid lisapräänikuga Geograafide uurimistöö aitab linna inimsõbralikumaks muuta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: vajame laiapõhisemat suitsetamise arutelu

2 min lugemist

Huvitav on jälgida, kuidas käsitletakse meedias tehnoloogia ja innovatsiooniga seotut. Ühed teemad tõstatuvad esiplaanile, teised jäävad sootuks tähelepanuta. Seejuures ei pruugi teemade valikul, käsitluste rohkusel/vähesusel ja laadil olla mingit loogilist või ühest põhjust. Võtame näiteks kaks viimasel ajal väga populaarset teemat: taksondus ja suitsetamine. Tehnoloogilise innovatsiooni (äpid ja e-sigar) tõttu on mõlemad valdkonda jõudnud n-ö uuenemisfaasi.

Tellijale Tellijale

Taksonduse puhul on seda hästi selgelt teadvustatud, mis väljendub ka meediakäsitluste rohkuses, argumentide jõulisuses jm. Ehkki suitsetamissfäär ületab taksondussfääri nii majanduse kui mõju ulatuse tasapinnal tunduvalt, on selle puhul tehnoloogia rolli adumine ja mõtestamine jäänud tagaplaanile.

Kui lugeda 13. mai Postimehes ilmunud intervjuud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) tubakavastase töö eksperdiga, ilmneb, et kordagi ei võeta jutuks e-sigaretti. See tekitab mõningast imestust vähemalt kahel põhjusel. Esiteks on e-sigaret suitsetamise väga pikas ajaloos vahest kõige olulisem innovatsioon üldse, mis on kogu sfääri väga suures ulatuses muutnud (ja tulevikus muudab veel enam). Teiseks seepärast, et vähemalt osa neist arengutest, millest ekspert pajatab (nt suitsetajate arvu vähenemine), on ilmselt ühel või teisel kombel seotud e-sigarettide laialdase kasutamisega.

23.05.2016 25.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto