Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.05.2016
Eesti Sillamäe tragöödia on avanud inimeste südamed (4) Miks peab meeskonnatööd õppima 100 päeva uue presidendini, mängus kümme nime (19) Mälumäng esikas 24.05 Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Savisaare rahaasjades on palju ebaloogilist (1) Tagakülg Valga kool teeb tutvust krüptorahaga Eesti lühiuudised Eesti lühiuudised Sisseränne takistas Eesti rahvaarvu vähenemast Lekkinud raport osutab korralagedusele sadama juhtimisel (1) Majandus Pangad peavad peagi andma teenustasudest parema ülevaate Valga kool teeb tutvust krüptorahaga Majanduse lühiuudised Eesti tasub pensionäridest pagulaste eest sotsiaalmaksu (2) Šveits paneb kodanikupalga rahvahääletusele LHV aktsiate börsidebüüt algas meeleolukalt Välismaa Šveits paneb kodanikupalga rahvahääletusele Austria riigipeaks sai Eesti päritolu mees Vahemerel käib võidujooks ajaga Välismaa lühiuudised Merkel tunnistas viisavabaduse ebatõenäolisust (1) Kreeka meedia teatas Idomeni likvideerimisest Terror õhus sai alguse lennuliiklusega Arvamus Mart Raudsaar: juriidiliselt on kõik korrektne Tarmo Pikner: miks riigikogulased ei mahu enam ühele toolile ära? (2) Lugeja kiri: vajame laiapõhisemat suitsetamise arutelu Postimees 1935. aastal: GPU võrgutab pagulasi Juhtkiri: Eesti ei jooksegi «täiesti tühjaks» (5) Urve Eslas: kurbade kaitseks (12) Ivar Raig: kuidas britid muudavad Euroopa Liitu (6) Kultuur Pisarad ja vile Cannes’i auhinnapeol Rostrumivõitja Maria Kõrvits: muusika puhul pole õiget ega valet vastust Sport Spordi lühiuudised Valitsejate varjus tõusevad noored staarid Rocki emotsiooni jõud ja Kalevi valus apsakas 99% kindel: Eesti saadab Riosse ühe judoka Kangert on Girol Astana hierarhias tavalisest madalamal Kas NBAs vahetub võim? Tarbija Esimesed moodultelefonid võivad peagi müügile tulla Tartu Jüri Kõre: maailmaklassi linn igaühele. Kas see on Tartu eesmärk? (2) Lennukas idee: linnaväravat ehtigu talveaiaga kõrghoone (2) Kinnisvaraäri viis kliinikumi kohtusse Risto Mets: joomine väheneb – hõisata või ohata? (1) Muumia pääseb keldriüksindusest Juubelilaulupidu algab kontserdiga Tartus Tudengite energiasäästuideed sööstavad võistlustulle Riik meelitab ühinejaid lisapräänikuga Geograafide uurimistöö aitab linna inimsõbralikumaks muuta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sillamäe tragöödia on avanud inimeste südamed

4 min lugemist
36-aastane Sillamäel sündinud ja kasvanud Maksim tõstis käe väsinud silmade ette, kui ütles, et kõike raskem saab olema matusepäev. Aga millal matused korraldada saab, ta veel ei tea. FOTO: Tairo Lutter

Maksimi silmad on meeleheitel ja väsinud, ta liigub justkui unes, millest ei julge ärgata. Laupäeval kaotas 36-aastane Maksim kohutavas tulekahjus oma naise Viktoria ja tillukese tütre Nastja.

Tellijale Tellijale

«Kõige hullemad saavad olema matused,» ütleb Maksim ja tema ilmselgest unetusest liikumatus pilgus väreleb hetkeks miski. Punapäiste Viktoria ja Nastjakese surnukehad viiakse alles Sillamäelt Tallinnasse ekspertiisi. «Nad pidid homme (täna – toim) helistama, millal me nad tagasi saame tuua,» ütleb mees justkui iseendale.

Reede öösel kell 23 ärkas Maksim koos kohe-kohe viieseks saava poja Rostislaviga elutoa diivanil, kui tuleleegid juba lage noolisid. Maksim haaras poja, jooksis uksest välja trepikotta, ja kui tahtis tuppa tagasi minna, et teises toas suletud ukse taga maganud Viktoriat ja kolmeaastast Nastjat päästa, olid leegid haaranud juba kogu elutoa. Maksim enam nendeni ei pääsenud. Sealt, põlemata toast, tõid päästjad hiljem hukkunud välja.

Kui Maksim esmaspäeval endise kodu ust lukust lahti keerab – lukk ikka töötab! –, ei paista tema näost enam ühtegi emotsiooni. Hruštšovka koridor, imeväike köök, elutuba, aknad ja rõdu on täiesti söestunud. Aga tagumisest toast paistab heledate voodiriietega magamisase – sellel uinusid igaveseks vingu tõttu Maksimi kaks lähedast.

Lähedasi on mehel aga veel: lisaks kohe-kohe viieseks saavale Rostislavile, kelle Maksim suutis tulest päästis, on tal veel kaks poega, varsti kaheksaseks saav Aleksandr ning kuuene Nikita. Ja siis veel põhikooli lõpetav Liivi ehk Aljona, kes pole küll Maksimi päristütar, aga koos Viktoriaga tuli ka tüdruk mehe ellu.

Kuna Postimehe poole on pöördunud mitmed inimesed sooviga perekonda aidata, avaldame arvelduskonto: Sillamäe Linnavalitsus  EE772200001120046943. Selgituseks: «tulekahju».

23.05.2016 25.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto