Sisukord
Kultuur
Tänane leht
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas

3 min lugemist
Eesti Filharmoonia Kammerkoor Walt Disney nimelise kontserdisaali ees FOTO: Tõnu Tormis

25 aastat on Eesti Filharmoonia Kammerkooril olnud võimalus tuuritada Ameerika Ühendriikides, järjest suurema tähelepanu ja uute avanevate väljakutsetega. Nüüd äsja aga oldi uue uhke Walt Disney nimelise kontserdisaali laval koos Los Angelese Filharmoonikute ning orkestri peadirigendi ja kunstilise juhi Gustavo Dudameliga. Neljal järjestikusel õhtul, 19.–22. maini lauldi Arvo Pärdi «Misereret» ja Mozarti «Reekviemi».

Tellijale Tellijale

Tegemist oli festivali «Mozart ja Pärt» avakontsertidega. Ehkki Los Angelese filharmoonias on olemas ka oma koor, leidsid korraldajad, et õigema kõlapildi saamiseks tuleb kutsuda koor Arvo Pärdi kodumaalt. Muidugi on Eesti Filharmoonia Kammerkooril olemas aastakümnetepikkune Pärdi laulmise kogemus ja õnn korduvalt ka heliloojalt endalt juhatust ja kriitikat saada. Asi, mille väärtusest võib tegelikult alles siin Ameerikas õieti aru saada.

Kopsakama kõlapildi saamiseks kutsuti appi ka Läti Raadio Koor, kellel on nende peadirigendi ja kunstilise juhi Sigvards Klava sõnul samuti suur Pärdi laulmise kogemus. Aastas antakse vähemalt kümme kontserti, kus kavas ka Pärdi kooriteosed.

24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto