Sisukord
Arvamus
Postimees
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks

1 min lugemist
Kadrioru park FOTO: Liis Treimann

Ilu ja puhtuse tähtsus on küll enesestmõistetav, kuid paraku ei taha paljud meie kodanikud sellest aru saada ning eriti suvel on avalikkudel puiesteedel ja mujal puhtuse ja korra ignoreerimine kaunis sagedane nähtus. 

Et sellistele nähtustele vastu astuda, on linnavalitsus vastava sundmääruse alusel maksma pannud järgmise korralduse:

Kõigis linna piirakonnas asuvates ja avalikuks tarvitamiseks olevates puiestikkudes, spordi- ja mänguplatsidel ning murudel on keelatud:

Puude, põõsaste, lillede, õite ja okste hävitamine, murdmine, lõikamine, koorimine või muul viisil rikkumine ning puude otsa ronimine. Linnupesade ning linnupuuride lõhkumine ja lindude ning nende munade hävitamine (välja arvatud röövlinnud); keelatud on muru peal käimine ja lamamine peale kohtade, kus see lubatud. Samuti on keelatud pinkide, plankude (aedade), paberi- ja pühkmekastide või -korvide, ülespandud siltide, kuulutuste või teadaannete ja igasuguste ehitiste rikkumine, ümberpaiskamine, ühest kohast teise kandmine, määrimine, nendele pealkirjade tegemine, nimede sisselõikamine jne. Lubamatu on plankudele ja müüridele ronimine ning pinkidel lamamine ja käimine, paberi- ja prügikorvidesse või – kastidesse põlevate ainete pildumine, alkohoolsete jookide tarvitamine ja joobnud olekus viibimine. Sõitmine igasuguste sõiduriistadega ja abinõudega seal, kus see pole lubatud.

25.05.1929

Seotud lood
24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto