Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad?

2 min lugemist
Martin Helme ja Jaak Madison FOTO: Marko Saarm/Sakala

Käisin EKRE meeste koosolekul Viljandis. EKRE mehi oli kaks, Jaak Madison ja Martin Helme. Mõlemad kenad noored mehed. Üks pikem kui teine. Esimene konservatiivsem kui teine, teine vihasem kui esimene, kirjutab Riina Rossa.

Madison võttis sõna esimesena, rääkis pikalt ja laialt Euroopa Liidust, küll numbritega ja ilma. Kõnetoon ja esitlus jättis soliidse mulje. Endast rääkis vähe, miks ta poliitikasse tuli. Rahvas kuulas Madisoni esitlust, kõrvad kikkis, sest arve ja nimetusi oli palju. Miski ei tohi ju kõrvust mööda minna.

Madisoni järel sai sõna Martin Helme ja see oli juba omaette etteaste! Kõigepealt siunas ta eesti rahvast, kui rumal võib see mass olla. Siis asus poliitikute kallale. Tema meelest ei olegi Eestis ühtegi õiget poliitikut alates presidendist valitsuse juhtideni välja. Ja need «käpikud» on ikka kõige lollimad ja hullemad, nemad ei kõlba kuskile. Iga persooni kohta tuli väljendus, mis ei vääri väljaütlemist.

Aga ennast kiitmast see mees ei olnud laisk – kui meie oleksime ja meie teeksime, siis lööks terve  Eesti õitsele. No puhas populism! Helme lausus, et kui rahvas saaks valida presidenti, küll siis meie mõisavalitseja Mart Helme sobiks väga sellele postile. Eestis on ju kõik nii halb, vaesus uputab hinge, lapsed on nälgimas ja veel ja veel, mis haigetele kõrvadele kui magus roosamanna. Targemad seadsid selle mehe ülbusekõnet mitte kuulata ja sättisid äraminekule. Aga enamikus eakad pensionärid ja puuetega inimesed jäid, suud ammuli, noore, julge ja vihase mehe ilukõnet edasi kuulama...

Minagi lahkusin ja ei saanudki teada, kes need «käpikud» sellised siis ikka on.

Kahju küll, miks see välimuselt kaunis ja noor mees Martin Helme sedavõrd viha täis on Eesti riigi, valitsuse ja rahva vastu. Kas siis niimoodi tahetaksegi võimu juurde pääseda, kõiki teisi maha tehes. Et vaata, millised targad mehed meie, s.o EKRE mehed, oleme! Näitame kõigile rusikat ja kutsume kuldlusikatega suppi sööma, mida ise kokku keetnud oleme. Aitäh!

Rein Lang ütles kunagi: «Eestis on konstantne arv lolle!» Aga mina arvan, et Eestis on piisavalt palju tarku, kes igasugu lollitamisega kaasa ei lähe. Ja nii need EKRE mehed ratsutavad Eestimaal ringi ja koguvad lolle hingi, sest vaenukõne viib vaenutegudeni.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto