Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad?

2 min lugemist
Martin Helme ja Jaak Madison FOTO: Marko Saarm/Sakala

Käisin EKRE meeste koosolekul Viljandis. EKRE mehi oli kaks, Jaak Madison ja Martin Helme. Mõlemad kenad noored mehed. Üks pikem kui teine. Esimene konservatiivsem kui teine, teine vihasem kui esimene, kirjutab Riina Rossa.

Madison võttis sõna esimesena, rääkis pikalt ja laialt Euroopa Liidust, küll numbritega ja ilma. Kõnetoon ja esitlus jättis soliidse mulje. Endast rääkis vähe, miks ta poliitikasse tuli. Rahvas kuulas Madisoni esitlust, kõrvad kikkis, sest arve ja nimetusi oli palju. Miski ei tohi ju kõrvust mööda minna.

Madisoni järel sai sõna Martin Helme ja see oli juba omaette etteaste! Kõigepealt siunas ta eesti rahvast, kui rumal võib see mass olla. Siis asus poliitikute kallale. Tema meelest ei olegi Eestis ühtegi õiget poliitikut alates presidendist valitsuse juhtideni välja. Ja need «käpikud» on ikka kõige lollimad ja hullemad, nemad ei kõlba kuskile. Iga persooni kohta tuli väljendus, mis ei vääri väljaütlemist.

Aga ennast kiitmast see mees ei olnud laisk – kui meie oleksime ja meie teeksime, siis lööks terve  Eesti õitsele. No puhas populism! Helme lausus, et kui rahvas saaks valida presidenti, küll siis meie mõisavalitseja Mart Helme sobiks väga sellele postile. Eestis on ju kõik nii halb, vaesus uputab hinge, lapsed on nälgimas ja veel ja veel, mis haigetele kõrvadele kui magus roosamanna. Targemad seadsid selle mehe ülbusekõnet mitte kuulata ja sättisid äraminekule. Aga enamikus eakad pensionärid ja puuetega inimesed jäid, suud ammuli, noore, julge ja vihase mehe ilukõnet edasi kuulama...

Minagi lahkusin ja ei saanudki teada, kes need «käpikud» sellised siis ikka on.

Kahju küll, miks see välimuselt kaunis ja noor mees Martin Helme sedavõrd viha täis on Eesti riigi, valitsuse ja rahva vastu. Kas siis niimoodi tahetaksegi võimu juurde pääseda, kõiki teisi maha tehes. Et vaata, millised targad mehed meie, s.o EKRE mehed, oleme! Näitame kõigile rusikat ja kutsume kuldlusikatega suppi sööma, mida ise kokku keetnud oleme. Aitäh!

Rein Lang ütles kunagi: «Eestis on konstantne arv lolle!» Aga mina arvan, et Eestis on piisavalt palju tarku, kes igasugu lollitamisega kaasa ei lähe. Ja nii need EKRE mehed ratsutavad Eestimaal ringi ja koguvad lolle hingi, sest vaenukõne viib vaenutegudeni.

Seotud lood
24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto