Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (2) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (11) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar (1) Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (45) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama (1) Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Erkki Bahovski: võimalus olla vait?

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

Eesti on valinud Brexiti teemas õige tee ega ole hakanud Ühendkuningriiki keelitama Euroopa Liitu jääma. On ju britid kõigile selgeks teinud, et otsus Euroopa Liitu jääda või sellest lahkuda on puhtalt nende suveräänne õigus ja sestap ei maksaks välistel oma nina nende asjadesse toppida. See oleks kontraproduktiivne ja kui Eesti mingi avalduse teeks, annaks see vaid laskemoona ühendusest lahkumise pooldajatele.

Tellijale

USA president Barack Obama küll märkis, et Ühendkuningriik kaotaks EList lahkudes palju ja mõne suurriigi esindaja on veel midagi mokaotsast nentinud, kuid need on suurriigid ning lõppkokkuvõttes pole väljaspool olijad brittidele mingit tähelepanuväärset survet avaldanud.

Erinevalt Brexitist on Soome NATO liikmesusega lood teised. Eelmisel nädalal riigivisiidil olnud Soome president Sauli Niinistö oli väga häiritud sellest, et teised tulevad Soomele ütlema, kas Soome peaks NATOga ühinema või mitte. Eestigi poliitikud on Soomet NATOsse ajanud ja küsimus ongi, kas tulnuks kasutada võimalust vait olla.

Eesti-Soome suhetest kirjutades ja rääkides astutakse alati miiniväljale, mis on segu ajaloolise kogemuse erinevusest, solvumisest, suurema ja väiksema venna kompleksist, avalikust ja mitte nii avalikust diplomaatiast. Nende miinide vahel laveerimine on tundlik ettevõtmine, mis eeldab head tahet ja vilumust.

Nii on Eesti ja Soome poliitikutel alati valik, kas öelda oma eelistusi välja suletud uste taga või suure aplombiga. Soomele on niigi Vene poliitikud mõista andnud, et kui soomlased peaksid otsustama ühineda NATOga, on Moskva reaktsioon karm. Seda  arutatakse tõsiselt ka Soome välisministeeriumi tellimusel koostatud raportis Soome võimaluste kohta ühineda NATOga.

15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto