Sisukord
Arvamus
Tänane leht
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: võimalus olla vait?

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Toomas Huik / Postimees / Scanpix

Eesti on valinud Brexiti teemas õige tee ega ole hakanud Ühendkuningriiki keelitama Euroopa Liitu jääma. On ju britid kõigile selgeks teinud, et otsus Euroopa Liitu jääda või sellest lahkuda on puhtalt nende suveräänne õigus ja sestap ei maksaks välistel oma nina nende asjadesse toppida. See oleks kontraproduktiivne ja kui Eesti mingi avalduse teeks, annaks see vaid laskemoona ühendusest lahkumise pooldajatele.

Tellijale Tellijale

USA president Barack Obama küll märkis, et Ühendkuningriik kaotaks EList lahkudes palju ja mõne suurriigi esindaja on veel midagi mokaotsast nentinud, kuid need on suurriigid ning lõppkokkuvõttes pole väljaspool olijad brittidele mingit tähelepanuväärset survet avaldanud.

Erinevalt Brexitist on Soome NATO liikmesusega lood teised. Eelmisel nädalal riigivisiidil olnud Soome president Sauli Niinistö oli väga häiritud sellest, et teised tulevad Soomele ütlema, kas Soome peaks NATOga ühinema või mitte. Eestigi poliitikud on Soomet NATOsse ajanud ja küsimus ongi, kas tulnuks kasutada võimalust vait olla.

Eesti-Soome suhetest kirjutades ja rääkides astutakse alati miiniväljale, mis on segu ajaloolise kogemuse erinevusest, solvumisest, suurema ja väiksema venna kompleksist, avalikust ja mitte nii avalikust diplomaatiast. Nende miinide vahel laveerimine on tundlik ettevõtmine, mis eeldab head tahet ja vilumust.

Nii on Eesti ja Soome poliitikutel alati valik, kas öelda oma eelistusi välja suletud uste taga või suure aplombiga. Soomele on niigi Vene poliitikud mõista andnud, et kui soomlased peaksid otsustama ühineda NATOga, on Moskva reaktsioon karm. Seda  arutatakse tõsiselt ka Soome välisministeeriumi tellimusel koostatud raportis Soome võimaluste kohta ühineda NATOga.

24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto