Sisukord
Tervis
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuula oma keha, mitte ego

3 min lugemist
Erik Orgu. FOTO: Liis Treimann

Personaaltreener Erik Orgu teab, et hea enesetunde saavutamiseks ei pea suruma sadu kilosid või jooksma maratoni – tipptasemel kehaga pole tegelikus elus nagunii suurt midagi peale hakata.

Tellijale

Kui keegi tahab teada, mis ajendas mind oma kehaga tegelema, siis aus vastus oleks: ennekõike tüdrukud. Omal ajal oli mu iidol Arnold Schwarzenegger, eriti tema kehastatud supermees «Terminaatori» filmis. Ideaalne. Ja sealt saigi kõik alguse. Mida aeg edasi, seda enam hakkas mind huvitama mu väljanägemine – et sikspäkk oleks ikka nähtav. See kõik nõudis suurt pingutust ja vahel olid tagajärjeks vigastused, sest raskusi tuli ju muudkui suuremaks ajada. Nüüd pean kõige olulisemaks, et saaksin ennast oma kehas hästi tunda. Et mingi valu ei piinaks, pulss ei läheks liiga kõrgeks. Et enesetunne oleks hea. Selleks ei pea ju jooksma maratoni või suruma kakssada kilo.

Kui rääkida tasakaalust enda kehataju ja teiste hinnangute vahel, siis inimene peab prioriteedid paika panema. Mis on talle olulisem, kas see, kuidas ta ise ennast tunneb ja näeb, või see, mida teised ütlevad? Paraku võib teiste arvamus minna vastuollu sellega, milleks su keha võimeline on või mida ta vajab. Nii et kui su keha vajab suuremat rasvaprotsenti või pigem vähem kui rohkem liikumist, siis nii ongi. Mõtted tuleb lihtsalt paika seada. Ja kui su enesehinnang näeb ette supermeheks olemist, siis tuleks kaaluda, on see ka võimalik. Kas su keha on üldse selleks suuteline? Alles pärast seda võib kuulata teiste arvamust.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto