Sisukord
Kultuur
Tänane leht
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori

3 min lugemist
Michael Mortimeri taga on Daniel Sjölin ja Jerker Virdborg. FOTO: Magnus Liam Karlsson

Hoogsam kui Eco, nutikam kui Brown. Nii iseloomustas  Svenska Dagbladeti kriitik Sam Sundberg Michael Mortimeri. Üht Rootsi menukamat autorit on oodata täna algvale festivalile HeadRead.

Tellijale Tellijale

Tegelikult pole Michael Mortimeri olemas, uhke pseudonüümi taga peidab end kirjanike duo Daniel Sjölin (1977) ja Jerker Virdborg (1971). Nagu kirjanikud ise ütlevad: Michael Mortimeril on kirjutamisel kasutada kaks üsnagi erinevat aju – Jerkeri ja Danieli oma.

Eesti lugejatele on Michael Mortimer pöörase fantaasialennuga ilukirjanduslikud eksperimentidest tuttavad raamatud «Neitsikivi», «Põgenemine paradiisist» ja «Vereõed» ehk kuueosalise sarja kolm esimest raamatut. Lühidalt öeldes saab kõik alguse siis, kui Uus-Meremaalt pärit müstilised kivid satuvad Ida Nordlundi nimelise üliõpilase kätte – teda ootavad mõrvasüüdistus, põgenemine, minevikusaladused, kummalised hundid ja veel kummalisemad kajakad. Loo taust aga on laiem, küsimus on inimkonna teaduslike saavutuste ja keskkonda hävitava käitumise vahelisest vastuolust.

24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto