N, 11.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama

Anneli Ammas
, reporter
Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kuidas seletada pimedale arhitektuuri? Sünnist saati silmadega üksnes valgust ja pimedust eristava Sülvi Sarapuu käes on Vabadussamba matriits ning tema ees laual Jaani kiriku ja Vene Draamateatri hoone omad. Paremas servas paistab Tartu raekoda kujutav lehekülg raamatust, mis selliste matriitside järgi valmib.
Kuidas seletada pimedale arhitektuuri? Sünnist saati silmadega üksnes valgust ja pimedust eristava Sülvi Sarapuu käes on Vabadussamba matriits ning tema ees laual Jaani kiriku ja Vene Draamateatri hoone omad. Paremas servas paistab Tartu raekoda kujutav lehekülg raamatust, mis selliste matriitside järgi valmib. Foto: Mihkel Maripuu

«Tulge muusika järgi,» juhendas Sülvi Sarapuu, kuidas leida Tallinna vanalinnas Okasroosikese majaks kutsutud tondilossi meenutava hoone teise korruse pimedate nurkadega koridoride rägastikus üles MTÜ Kakora tuba.

Sellesse tuppa peaksid leidma tee ka nägemispuudega inimesed. Lapsest saadik pelgalt valgust ja pimedust eristav Sülvi Sarapuugi peab sellesse tuppa jõudma pea iga päev. Ja kui tema esimesena tuleb, ukse lukust lahti keerab, ei ole ju isegi muusikat kostmas. Kuidas ta siia kohale jõuab? Koos nägijast abikaasaga.

Mittetulundusühingu Kakora eesmärk on seista just selle eest, et puuetega inimesed pääseksid iseseisvas igapäevaelus ligi igale poole – nii reaalses kui ka virtuaalses maailmas – nagu iga teinegi ühiskonna liige.

Tagasi üles