Sisukord
Eesti
Tänane leht
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama

4 min lugemist
Kuidas seletada pimedale arhitektuuri? Sünnist saati silmadega üksnes valgust ja pimedust eristava Sülvi Sarapuu käes on Vabadussamba matriits ning tema ees laual Jaani kiriku ja Vene Draamateatri hoone omad. Paremas servas paistab Tartu raekoda kujutav lehekülg raamatust, mis selliste matriitside järgi valmib. FOTO: Mihkel Maripuu

«Tulge muusika järgi,» juhendas Sülvi Sarapuu, kuidas leida Tallinna vanalinnas Okasroosikese majaks kutsutud tondilossi meenutava hoone teise korruse pimedate nurkadega koridoride rägastikus üles MTÜ Kakora tuba.

Tellijale Tellijale

Sellesse tuppa peaksid leidma tee ka nägemispuudega inimesed. Lapsest saadik pelgalt valgust ja pimedust eristav Sülvi Sarapuugi peab sellesse tuppa jõudma pea iga päev. Ja kui tema esimesena tuleb, ukse lukust lahti keerab, ei ole ju isegi muusikat kostmas. Kuidas ta siia kohale jõuab? Koos nägijast abikaasaga.

Mittetulundusühingu Kakora eesmärk on seista just selle eest, et puuetega inimesed pääseksid iseseisvas igapäevaelus ligi igale poole – nii reaalses kui ka virtuaalses maailmas – nagu iga teinegi ühiskonna liige.

24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto