Sisukord
Eesti
Postimees
25.05.2016
Eesti Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Nägemiseks ei pea tingimata silmadega vaatama Mullu oli Eestis seitse tulumiljonäri Savisaar esineb volikogu eel «suure kõnega» Tartu linnavõimu suur altkäemaksuskandaal Majandus Estonian Airiga läks halvasti, sest kõik tehti valesti Majanduse lühiuudised Helenius Estonian Airist: vastuseid ei ole Michal: Eestis on vaja riigiabiteemalist kompetentsi tugevdada Lennuamet üritas Estonian Airi riskidest teatanut vallandada (6) Karis: kardan, et Estonian Air pole lihtsalt halb üksiknäide valikute langetamisest valitsuses Välismaa Obama üllatab ajaloolisel visiidil vietnamlasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE Asi on Mustas meres, lollakad* Protestijad jätsid Prantsusmaa kütuseta (1) Välismaa lühiuudised Arvamus Postimees 1929. aastal: ilu ja puhtuse hoidmiseks Astrid Hiisjärv: mis laste saamisest me räägime kui ülereguleerimine närvid ja raha ära söövad (31) Juhtkiri: poliitiline komponent ja majanduslik arvestus Juhan Mellik: USA ja Vietnami romantika Lugejakiri: kust sellised vihased EKRE mehed tulevad? (47) Aune Valk: õppimine on kasulik, kuna iga järgnev haridustase suurendab sissetulekut (7) Erkki Bahovski: võimalus olla vait? (2) Kultuur HeadRead pakub kirjandust igale maitsele Eesti Filharmoonia Kammerkoor laulab Inglite linnas Kirjanduslik tüli sünnitas uue autori Sport Spordi lühiuudised Williams pääses Kontaveidi käest napilt Kas Kalev loodab visetele või muudab mänguplaani? Eesti neljapaadi viimased konkurendid Rio olümpiaks selged Kangert oli pikalt juhtgrupis, aga Astanal taas halb päev Kanter otsib võistlusi ja lisameetreid Tarbija Hea toitumisasjatundja leiab tunnistuse järgi Tartu Tartu uute busside tulek takerdus vaidlusse (1) Priit Kaasik korvpallifinaalist: tänasel mängul on otsustav kaal Võrokesed kogunevad üle maa kokku Teatrijuht kirjutab oma nime suurest rõõmust mitme e-ga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse

2 min lugemist
Savisaare kaistjad Oliver Nääs ja Üllar Talviste. FOTO: Mihkel Maripuu

Pärast enam kui kaheksat kuud ootamist said advokaadid lõpuks tutvuda ametist tagandatud Tallinna linnapea Edgar Savisaarega seotud kriminaalasja toimikutega. Eile pärastlõunal laadisid riigiprokurörid kõik toimiku 28 köidet asitõenditega E-toimiku keskkonda üles ning kaitsjad asusid asja kallale.

Tellijale Tellijale

Materjalidega on neil aega tutvuda 28. juunini. Seaduse järgi oleks prokuratuur võinud anda vaid kümme päeva aega ning seejärel võinuks seda pikendada mõne kaitsja taotluse alusel. Sedakorda pani prokuratuur aga kohe pikema tähtaja. «Arvestades kriminaalasja mahtu on kaitsjatel võimalik esitada taotlusi kuni 28. juunini,» sõnas juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, kes menetleb juhtumit koos riigiprokurör Laura Vaiguga.

See on ka mõistetav, sest kriminaalasi on avalikkuse suure tähelepanu all ning prokuratuur teab, et teda süüdistataks ebaõiglases käitumises. Mõneti võimaldab ebatavaliselt pikemat tutvumisaega ka see, et ükski kahtlustuse saanud inimestest ei viibi vahi all.

24.05.2016 26.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto