K, 18.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse

Joosep Värk
, reporter
Savisaare advokaadid sukeldusid toimikutesse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Savisaare kaistjad Oliver Nääs ja Üllar Talviste.
Savisaare kaistjad Oliver Nääs ja Üllar Talviste. Foto: Mihkel Maripuu

Pärast enam kui kaheksat kuud ootamist said advokaadid lõpuks tutvuda ametist tagandatud Tallinna linnapea Edgar Savisaarega seotud kriminaalasja toimikutega. Eile pärastlõunal laadisid riigiprokurörid kõik toimiku 28 köidet asitõenditega E-toimiku keskkonda üles ning kaitsjad asusid asja kallale.

Materjalidega on neil aega tutvuda 28. juunini. Seaduse järgi oleks prokuratuur võinud anda vaid kümme päeva aega ning seejärel võinuks seda pikendada mõne kaitsja taotluse alusel. Sedakorda pani prokuratuur aga kohe pikema tähtaja. «Arvestades kriminaalasja mahtu on kaitsjatel võimalik esitada taotlusi kuni 28. juunini,» sõnas juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, kes menetleb juhtumit koos riigiprokurör Laura Vaiguga.

See on ka mõistetav, sest kriminaalasi on avalikkuse suure tähelepanu all ning prokuratuur teab, et teda süüdistataks ebaõiglases käitumises. Mõneti võimaldab ebatavaliselt pikemat tutvumisaega ka see, et ükski kahtlustuse saanud inimestest ei viibi vahi all.

Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles