Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.05.2016
Eesti Mälumäng Maakonnahaigla ülalpidamine käib riigile ülejõu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Parts: patsient oli väga raskes seisus Tagakülg Kahtlustus: Kajar Lember oli osaline hiigelkelmuses Naabritel hakkas surema jäetud koerast kahju Lavameister: valitseb täielik anarhia (3) Eesti-Läti piiril lõõmas ulatuslik metsatulekahju Loomeliidud on vastu lauluväljaku planeeringule Suveüritustel varitseb surmaoht (3) 700 lehekülge jälitamist Majandus Tööandjad pakuvad bussijuhtidele 18-protsendilist palgatõusu Eestis on tööjõuga päris halvasti (2) Rehviliit ei pea sunniraha määramist õiglaseks Majanduse lühiuudised Riik majandab siseriiklikel lendudel säästu piiril Sadama magusat alkotänavat juhitakse ministeeriumist (1) Rahapesu ohjamine aitas Läti rikaste klubisse (1) Välismaa Nadja Savtšenko jõudis tagasi kodumaale Türgil pole tarvis kahe peaga kotkast Firenze kuulsa silla lähedal varises kokku kaldapealne Erdoğan vihjab pagulaskraani avamisele Arvamus Ahto Lobjakas: riigi korruptsioonikultuur Potjomkini külas (2) Jaak Allik: «Savisaare protsess» kui propagandateos (1) Veljo Kaasik: kunst peatänava äärde Päeva karikatuur Juhtkiri: hilinenud sünnipäevakingitus Savtšenkole (1) Postimees 1995. aastal: Venemaa poliitvangide kaitse komitee nõuab Eesti vastu sanktsioone (1) Taavi Minnik: igamehemeedia ei asenda pärismeediat (2) Kultuur Eesti muusikud tegid Wroclawis ilma Film Eesti filmi suurmehest Jüri Sillartist Siri Kolu – maanteeröövlite maailma kuninganna Sport EOK kinnitas komisjonide juhid Spordi lühiuudised Agressiivne Kalev ei jätnud Rockile võimalust Lindpere seiklused: Bulgaaria vitamiinid, ohtlik tõstuk mägedes ja Ashton Kutcher ülakorrusel Dopingutont lämmatab Venemaad Eesti jalgpalli rokkstaar Joel Lindpere – alati täiega! Tarbija Teadlane hoiatab: kompostis võivad varitseda ohtlikud haigustekitajad Tartu Kallaste linnapea ootab Venemaalt rahalaeva (1) Kajar Lember pääses arestimajast Roosi tänava piirkonnas käivad suured korrastustööd Kuidas Lember linnale hea hinnaga käimla leidis Rattavõistlused pööravad Tartus liikluse pea peale Igav ja põnev labor – 40 000 vastust iga päev Kevadine ilm meelitas õpilased õue kauplema ja võistlema Head kokka tuleb otsida tikutulega (1) Tähtvere saab esimese kondiitriäri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Veljo Kaasik: kunst peatänava äärde

2 min lugemist
Veljo Kaasik FOTO: Pm

Kui eluteed kujutada slaalomirajana, milles on algusest lõpuni terve rida väravaid ja mis soorituse nimel tuleks kõik läbida, siis vanemas eas ilmneb vabastav tõsiasi: väravate läbimine hakkab järjest rohkem olema oma asi ning mitteläbimine on pigem stiili kui diskvalifitseerimise teema. Kuid vabaduse võtmisega võib ka liiale minna ning võib juhtuda, et mõnel juhul on heast infost mööda sõidetud.

Tellijale Tellijale

Peatänava teemaga oli mõnda aega juba tegeletud, kui adusin, et käsil on Tallinnale erandlik linnaehituslik küsimustering, mil komplekssem iseloom, taustaks riigi ja linna ühishuvi. Tahtmata ajast ette rutata hinnangu andmisel lõpptulemuse suhtes, kuna protsess on veel pooleli, on peatänava teemapüstituse haare inspireeriv. See loob võimaluse oma ettepanekuteks.

Minu kui sünnipärase tallinlase ettepaneku taust ulatub kaugele minevikku, ligikaudu aastasse 1943. Olen neil aegadel teadlikult viibinud mitmeid kordi Pärnu maantee lõigul, mis on seotud Draamateatri ja Urla majaga (kus praegu asuvad kauplus Laste Maailm ja disaini- ja arhitektuurigalerii). Esimeses neist toimusid marionett-teatri stiilis lasteetendused, teises oli laste mänguasjade kauplus. Sellest ajast on fikseerunud mälupilt tolleaegsest linnaruumist, kus Estonia teatri kõrval oli turu kaubamaja. Hilisematel aegadel on tolleaegne ruum korduvalt kangastunud silme ette, et siis jälle unustusse vajuda.

25.05.2016 27.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto