Sisukord
Kultuur
Postimees
28.05.2016
Eesti Jõhvi vallavalitsus hakkas kauboikapitalisti käpiknukuks (4) eesti lühiuudised lk6 Vabaerakonna reiting langes kolm protsenti Ansipi peab riigikontrolli auditit mõttetuks (5) Mälumäng Tutipäevalised mürgeldasid purskkaevudes Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Loomkond sai tublisti täiendust Prokurör: sellised asjad juhtusid meil 1990. aastate algul (1) Tagakülg Süüdimõistetu tunneb end süütuna (1) Mupo peletas Asula tänavalt kodutuid kasse ja inimesi Majandus Majanduse lühiuudised Viljandi uue kino ehitamine algab juunis Maailmas tõstab pead loomade internet (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Steinmeier Tallinnas: peame olema realistlikud Eesti pataljon võib minna brittidele Jutud Taani osalusest ärritasid venelasi (20) Ekspert: Saksamaa türklased ei oota uusi migrante avasüli Tapjajõehobud terroriseerivad Aafrika kalamehi Sloveenid tegid tara, aga migrante ei tulnudki (7) Arvamus Postimees 1993. aastal: keeritsusstõbi on Järvamaal võtnud kolm inimelu Marti Aavik: politrukistiil ohustab vabadust (20) Pakatab loovusEST Juhtkiri: valed ja statistika Vastuoluline organisaator Teflonmees pääseb puhtalt (1) Päeva karikatuur Meie aja kangelanna EKI keelekool: rikastav erinevus (1) Nõukogude sõduri mälestused 1941. aastast Tallinnas: Punased kuratõ, kaduge minema (11) Peeter Langovitsi tagasivaade: vanalinna päevad 35 Kultuur Nädala album. Klassikute joonealused märkused Punastest tellistest sein Aja auk. Tere, valge liblika suvi Üks Eesti loomabändidest läheb seiklema Mees, kes paneb s-i house’i Vokaalidega Jarre Oodates robotite rünnakut Luule, see ei tule tuulest... Koopainimene sooja mõrvaga Ohjeldamatu inimene Sport Nibali leidis lõpuks jalad üles Spordi lühiuudised Rock ei mänginud, Kalev tuli meistriks Sõita tuleb peaga, mitte üksnes jalgadega (1) Viis põnevat jututeemat Meistrite liiga finaaliks Saksamaal sünnib Eesti spordi ajalugu (1) Tallinn Mupo peletas Asula tänavalt kodutuid kasse ja inimesi AK Punastest tellistest sein Aja auk. Tere, valge liblika suvi Üks Eesti loomabändidest läheb seiklema Mees, kes paneb s-i house’i Vokaalidega Jarre Oodates robotite rünnakut Kalamaja päevad sinus eneses Politseimeister hulluks läinud! Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Avraam Šmulevitš: kuidas juudid finaali jõudsid (2) Arter Kuula oma keha, mitte ego Koduselt roheline Umb Roht Kas laps teenib poliitilist kapitali? (6) Marko Reikop: viskijoomisest Christina Jörg: inimeste ahnuse ulatus paneb mind imestama (10) Armastuse järele küünitades võib kael kangeks jääda Longboard – maapealne surf Autolugu. Peugeot 308 GTi: French kiss Suur välimääraja: selle suve puhkajad Koolilõpp pole maailmalõpp Arno ja UAZik, kes neid suudaks lahuta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Armastatud muusikute vabatahtlik kompra

2 min lugemist
Anne Veski Afganistanis. FOTO: Anne Veski erakogu

Verni Leivakust oleks vist hea uurija saanud, kui ta lolli peaga poleks end meediasse ära matnud. Ei oleks tal vaja olnud näppe sahtli vahele lüüa või tõeseerumeid süstida, vaatab aga otsa ja kinnipeetav laulab nagu vares. Kes, muide, on tõepoolest laululinnuna kirjas.

Siin on laulma pandud rodu nimesid, kes ei vaja enda ette mingeid tiitleid ega ametinimetusi. On ju tobe öelda «laulja Anne Veski»? Milleks see «laulja», puu taga olete elanud või?

Niisiis inimesed räägivad, nimekirja vaadake juba poes lehekülg 7, kuidas käis muusikute karm, aga õiglane elu suure N. Liidu ajal ringreisidel.

Loomulikult on sellest varemgi juttu tehtud. Ainult kuidagi häbelikult, umbes intervjuu üheteistkümnenda küsimuse vastusena, ja siis ka pahatihti: eks ole igasugust juhtunud-nähtud. Tubli Verni on siin kätte saanud arvatavasti küll murdosa – sest, teadagi, mahupiirang tuleb vastu – sellest juhtunust ja nähtust.

Ütleme, et abiks algajale matkasellile, kes virisema kipub, kui levi ei ole. Või et duširuumi seinal on kummalised plekid. Lugege seda kogumikku ja olge hästi pikalt vait. Teie sellistes seiklustes ellu ei jääks.

Et kui ikka hotelliks nimetatakse raudvooditega lobudikku, kust tuul vabalt läbi puhub... või et lennumasina põrandast saab võimukat merd püha Baikalit vaadata, kui natuke põrandamatte nihutada... lugedeski võtab õõnsaks. Kuigi on naljakas.

Tuleb imetleda vahvate vaprust, et nad sellistes tingimustes ülepea oma kontserdid antud said. Viis-kuus tükki päevas seejuures ning veel enam-vähem välja näha. Niivõrd-kuivõrd muidugi, sest armas on kujutleda, kuis Anne Veski kogub purjutanud bändi kokku ja annab neile nii vastu pead, et vähe ei tundu.

Viinusk on raamatus läbiv teema. Nagu seal öeldakse, pole võibolla mõni bänd veel nii kuulus kui Tõnis Mägi, aga see-eest tunneb selle vastu huvi juba kaks saadet, «Tõepärane ja uskumatu» ning «Loomade maailmas».

Vokaalinstrumentaalansamblite võrdlus käibki suuresti selle järgi, kui hullud kuskil ollakse. Mõnes ei nähta valget päeva ja kuidas laval käidi, ei mäletata. Teises süüakse iga päev varahommikul üks joonlaud ära. Tore on transamehe arutlus – seal pundis on kola 200 kilo, siin kaks tonni... ja seal pakutakse rohkem palka, valik on lihtne.

Kõige kohal ripub kogu aeg varastamise hirm. Näib nii, et kui imekombel täisvarustusega Eestisse tagasi jõuti, tuli kuskile ikka hea mitu risti teha. Või kui ei tulnudki kohe dispanserisse tormata.

Omaette lood on naistel. Ütleme nii, et see Gr... ee... Georgia-armastus, mis mõnda kodanikku näib painavat, hakkab kahtlane tunduma. Igatahes Heidy Tamme juttusid sealt kandist lugedes tundub, et korralikul valgel naisterahval ei kõlba seal liikudagi.

Üldiselt, hullud jutud, hullult naljakas raamat. Verniga olime millalgi Õhtulehes pinginaabrid. Tuli siis töötaja Leivak natuke peale lõunat posti otsa, nägi välja nagu oleks rongi all ärganud. Tegelikult tegi eelmise õhtu ööelust ja kontsertidest reporteritööd. Kirjutas oma lood sellest nohisedes ära, ja kui ma õlut pakkusin, ütles, et enam ei taha.

Verni, Su vaevad on ennast ära tasunud.

Raamat

Verni Leivak «Gastrollid U-duuris»

Tammerraamat

301 lk

Seotud lood
27.05.2016 30.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto