P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erdoğan vihjab pagulaskraani avamisele

Evelyn Kaldoja
Erdoğan vihjab pagulaskraani avamisele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Süüria pagulaslapsed Gaziantepis.
Süüria pagulaslapsed Gaziantepis. Foto: Reuters/ScanPix

Lähenev tõehetk küsimuses, kas Türgi saab ELilt kuu aja pärast viisavabaduse või ei, on tekitanud avalduste vahetuse Saksa liidukantsler Angela Merkeli ja Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani vahel. Üks lubab lõpuni hoida Euroopa standardeid, teine aga soovitud tulemuseta jäädes lahti keerata pagulaskraani.

Kõigepealt ütles Merkel esmaspäeval rahvusvahelist humanitaarabi tippkohtumist võõrustanud Istanbulis otse välja, et ta ei usu, et Türgi jõuaks 1. juuliks täita kõik 72 kriteeriumit, mis tagavad neile viisavabaduse ELiga.

Erdoğan vastas sellele päev hiljem üsna selgesõnalise ähvardusega, et juhul kui viisavabadust ei tule, blokeerib parlament Ankaras migrantide tagasivõtu lepingu, mille abil on suuresti pidama saadud Egeust ületav illegaalide voog. «Meie välisministeerium, meie ELi asjade ministeerium peavad eurooplastega selles osas kõnelusi. Kui ei, siis mul on kahju,» teatas ta.

Märksõnad
Tagasi üles