Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.05.2016
Eesti Mälumäng Maakonnahaigla ülalpidamine käib riigile ülejõu Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Parts: patsient oli väga raskes seisus Tagakülg Kahtlustus: Kajar Lember oli osaline hiigelkelmuses Naabritel hakkas surema jäetud koerast kahju Lavameister: valitseb täielik anarhia (3) Eesti-Läti piiril lõõmas ulatuslik metsatulekahju Loomeliidud on vastu lauluväljaku planeeringule Suveüritustel varitseb surmaoht (3) 700 lehekülge jälitamist Majandus Tööandjad pakuvad bussijuhtidele 18-protsendilist palgatõusu Eestis on tööjõuga päris halvasti (2) Rehviliit ei pea sunniraha määramist õiglaseks Majanduse lühiuudised Riik majandab siseriiklikel lendudel säästu piiril Sadama magusat alkotänavat juhitakse ministeeriumist (1) Rahapesu ohjamine aitas Läti rikaste klubisse (1) Välismaa Nadja Savtšenko jõudis tagasi kodumaale Türgil pole tarvis kahe peaga kotkast Firenze kuulsa silla lähedal varises kokku kaldapealne Erdoğan vihjab pagulaskraani avamisele Arvamus Ahto Lobjakas: riigi korruptsioonikultuur Potjomkini külas (2) Jaak Allik: «Savisaare protsess» kui propagandateos (1) Veljo Kaasik: kunst peatänava äärde Päeva karikatuur Juhtkiri: hilinenud sünnipäevakingitus Savtšenkole (1) Postimees 1995. aastal: Venemaa poliitvangide kaitse komitee nõuab Eesti vastu sanktsioone (1) Taavi Minnik: igamehemeedia ei asenda pärismeediat (2) Kultuur Eesti muusikud tegid Wroclawis ilma Film Eesti filmi suurmehest Jüri Sillartist Siri Kolu – maanteeröövlite maailma kuninganna Sport EOK kinnitas komisjonide juhid Spordi lühiuudised Agressiivne Kalev ei jätnud Rockile võimalust Lindpere seiklused: Bulgaaria vitamiinid, ohtlik tõstuk mägedes ja Ashton Kutcher ülakorrusel Dopingutont lämmatab Venemaad Eesti jalgpalli rokkstaar Joel Lindpere – alati täiega! Tarbija Teadlane hoiatab: kompostis võivad varitseda ohtlikud haigustekitajad Tartu Kallaste linnapea ootab Venemaalt rahalaeva (1) Kajar Lember pääses arestimajast Roosi tänava piirkonnas käivad suured korrastustööd Kuidas Lember linnale hea hinnaga käimla leidis Rattavõistlused pööravad Tartus liikluse pea peale Igav ja põnev labor – 40 000 vastust iga päev Kevadine ilm meelitas õpilased õue kauplema ja võistlema Head kokka tuleb otsida tikutulega (1) Tähtvere saab esimese kondiitriäri Meelelahutus Koomiks Sudoku

Roosi tänava piirkonnas käivad suured korrastustööd

2 min lugemist
Roosi 83 kinnistu ja lennuangaarid eile. Selle kinnistuga seotud plaanide tõttu lahkub Kajar Lember abilinnapea ametist ja ka üks osa tema vastu esitatud kahtlustusi on just selle kinnistuga seotud. FOTO: Margus Ansu

Valmistudes Eesti Rahva Muuseumi avamiseks Raadil, on Tartu linn võtnud muuseumi lähipiirkonnas ette ulatuslikud korrastustööd ja tänavaremondi. Maha on võetud võsa, koristatud prügi ja varemeid, tasandatud pinnast ning selle tulemusena on avanenud uued vaated ja piirkond varakevadega võrreldes tundmatuseni muutunud.

Tellijale Tellijale

Muu hulgas on lammutatud ja korrastatud Roosi 83 kinnistul olevate lennuangaaride ümbrust. See kinnistu on üks neist, millele linn kavatses ideekonkursi korras hoonestusõiguse seada, hinnaks oli kavandatud viis protsenti maa turuväärtusest, idee elluviimine oli ette nähtud kahe aasta jooksul ja rahastamine oli lepingu võitja ülesanne. Linn otsib konkursil kultuuri, meelelahutuse ja turismivaldkonna ideid.

Roosi tänava ja ka Muuseumi tee rekonstrueerimine on linnamajanduse osakonna korraldada ja see osakond on abilinnapea Valvo Semilarski vastutusalas. Roosi tänava rekonstrueerimistööd hanke lõigus Puiestee tänav kuni Muuseumi tee võitis OÜ Asfaldigrupp maksumusega 1 108 000 eurot koos käibemaksuga.

25.05.2016 27.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto