P, 25.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rehviliit ei pea sunniraha määramist õiglaseks

BNS
Rehviliit ei pea sunniraha määramist õiglaseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Rehviliidule tehtud ettekirjutuse täitmist kontrollinud keskkonnainspektsioon määras nõuete täitmata jätmise eest liidule 2500 eurot sunniraha, kuid rehviliit ei pea seda õiglaseks.

«Liit on valdkonna eest vastutavate ametnike passiivsuse tõttu sattunud sundolukorda, mis ei lihtsalt ei võimalda rehve enam senises mahus vastu võtta. Rõhutame, et Rehviliit võtab jätkuvalt vastu vanarehve nii omavalitsustelt kui ka eraisikutelt ning juriidilistelt isikutelt, kelle puhul on tõestatud, et konkreetsete rehvide eest on makstud taaskasutustasu Rehviliidu süsteemi,» seisab liidu teates.

«Rehviliit on kümne aastaga suunanud reaalselt taaskasutusse üle 60 000 tonni rehve, samal ajal kui Rehviringlus on esitanud probleemtoodete registrisse taaskasutuse mahtude kohta karistamatult valeandmeid ning kuhjanud neid Raadil ja Paldiskis kõrguvatesse rehvimägedesse. Rehviliit on korduvalt juhtinud tähelepanu sellele ebavõrdsele konkurentsiolukorrale, ent sanktsioone ei ole Rehviringluse suhtes seni rakendatud. Sunnirahaks määratud 2500 euro eest saaks taaskasutada orienteeruvalt 40–50 tonni vanu rehve,» lisas liit.

Keskkonnainspektsioon kohustas 18. mail tehtud ettekirjutusega rehviliitu taastama vanarehvide vastuvõtmine Viljandi jäätmejaamas kolme tööpäeva jooksul alates ettekirjutuse kättesaamisest, teatas eile keskkonnainspektsiooni pressiesindaja.

Viljandi jäätmejaamas tehtud kontroll näitas, et vanarehve võetakse vastu eraisikutelt ja kohalikelt omavalitsustelt, kuid ei võeta juriidilistelt isikutelt, sealhulgas rehvi- ja hooldustöökodadelt. Seetõttu ei saa lugeda ettekirjutust täidetuks.

Ettekirjutuse osalist täitmist arvesse võttes ei rakendanud inspektsioon ettekirjutuses toodud täit sunniraha ehk 5000 eurot vaid määras sunniraha suuruseks 2500 eurot.

Keskkonnainspektsioon on teavitanud rehviliitu, et täiendav järelkontroll ettekirjutuse täitmise üle toimub 30. mail. Kui ettekirjutus on jätkuvalt täitmata, rakendatakse sunniraha juba täies ulatuses.

20. mail tegi keskkonnainspektsioon rehviliidule ka teise ettekirjutuse, millega kohustab taastama vanarehvide vastuvõttu Narva jäätmekäitluskeskuses, samuti avama tänaseks kõik vanarehvide kogumispunktid üle Eesti.

Ettekirjutuse täitmata jätmisel rakendatakse sunniraha kokku 15 000 euro ulatuses, sealhulgas Narva osas 5000 eurot ja ülejäänud Eesti osas 10 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles