N, 23.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suveüritustel varitseb surmaoht

Suveüritustel varitseb surmaoht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Värske stiilinäide: tuleval nädalal toimub Paide vallimäel kahepäevane pidu 2000 koorilaulja ja rahvatantsijaga. Pildil harjutavad lapsed ürituse laval, mille toestamiseks on korraldaja kasutanud puitklotse.
Värske stiilinäide: tuleval nädalal toimub Paide vallimäel kahepäevane pidu 2000 koorilaulja ja rahvatantsijaga. Pildil harjutavad lapsed ürituse laval, mille toestamiseks on korraldaja kasutanud puitklotse. Foto: Erakogu

Suveürituste välilavasid püstitatakse Eestis sisuliselt ausõna peal, sest ehitajate jaoks puuduvad igasugused reeglid ja järelkontroll. Kitsas ring lavameistreid pelgab nüüd, et traagilise Tartu batuudiõnnetuse kordumine suures mastaabis on vaid aja küsimus.

«Siin Eestis toimuv kuulub ikka fantastika valdkonda. Selline tunne on, et inimesed absoluutselt ei mõtle!» räägib kümme aastat lavade ja telkide paigaldamisega tegelenud Jüri-Ott Karemäe.

33-aastane Karemäe, kes muu hulgas on vastutanud näiteks Jazzkaare hiiglasliku kontserttelgi eest, võiks olla üsna ebatõenäoline kandidaat epistli lugejaks, kui asi poleks sedavõrd tõsine.

Märksõnad
Tagasi üles