Sisukord
Kultuur
Tänane leht
27.05.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Plaan karistada purjutaja kaassõitjaid pälvib kriitikat Tagakülg Kultuuritegalased said prantslastelt ordenid (1) Helde annetaja Lemberi asemel asub erakonnas tööle Vakra eesti lühiuudised lk4 27.05 esikülg Hollandlane lõi Eestile tasuta uue brändi Leegid laastasid kaitsealust metsise pesitsuspiirkonda Loomeinimesed muretsevad lauluväljakule plaanitava tänava pärast Majandus Börsifirmad maksavad heldelt dividende (1) Majanduse lühiuudised Hololei: Minu silmad ei näe Tallinna-Helsingi tunnelit (1) Välismaa Venemaa IT-muinasjuttu rajatakse Volga kaldale (1) Venemaa garaažides keeb äri (3) Trump kogus parteisiseseks võiduks vajalikud hääled Venemaa pole loobunud Musta mere gaasiprojektist Välismaa lühiuudised Protestid Prantsusmaal üha laienevad Talibani liidri surma peab kinnitama DNA-test Arvamus Heidit Kaio: vene keele valu Anna Karolin ja Marleen Pedjasaar: kuidas Eestis jälle rahulikult arutleda (10) Juhtkiri: otsime imelist kuldmuna või katsetame julgelt? (2) Oleg Kudrin: Savtšenko jõudis koju: mida muudab see nüüd Venemaal, Ukrainas ja mujal maailmas? Andrus Karnau: kahekordne allaandmine (1) Evelyn Kaldoja: pekiinfot, palun Lugejate kirjad: mis on pildil valesti? Päeva karikatuur Postimees 1935. aastal: hiigelvarandused Vormsi all (1) Kultuur Miks peab Tõnu Kaljuste Naissaart peksuparadiisiks? Teater kinnises kohvris Sport Spordi lühiuudised 27.05 Pohlak pärandas ameti pojale Pelle Pohlak: klubi on heas seisus Rocki võimalustest ja Kalevi lihtsamast seisust Hollandi imemees on itaallased pahuraks ajanud Karmid süüdistused viisid treenerivahetuseni (2) Vormel-1 maailma kümnendi traagilisim sündmus võtab uued pöörded (4) Lahkuv legend juhatab sisse potentsiaalsed debütandid Tallinn Loomeinimesed muretsevad lauluväljakule plaanitava tänava pärast Tarbija Kümne minutiga umbkeelsest Aasiast modernsesse maailmalinna Tartu Arstid ja õed kõnnivad teisipäeval tööle padjaga Priit Kaasik: Rockil eksimisruumi enam ei ole Tantsijad etendavad loo inimese ja looduse sidemest Endine hotell Park muutub koolimajaks Kuulus vägilane saab sünnilinna ausamba Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teater kinnises kohvris

3 min lugemist
Teater Lepatriinu (Jõhvi) "Nif Nuf Naf-i lugu", lavavastaja Altmar Looris FOTO: Rait Avestik

Kes pisutki kohaliku teatrimaastikuga tuttav, teab, et vähemalt kvantitatiivse poole pealt on see meil rikkalik. Näeme, et harjumuspärastes väikestes ja suurtes teatrimajades pakutu kõrval võtavad järjest enam aega ja ruumi visuaalsusele rõhuvad katsetused ja lavaline eneserahuldus. Ning kuigi on oht, et mõne kogenenuma vaataja pihud võivad sellistel puhkudel tühjaks jääda, on erinevus rikkus ja rikkuse üle ollakse õnnelik.

Tellijale Tellijale

Ja seda enam saab olla seda lähitulevikus, sest juuni alguses 10. korda toimuv visuaalteatrifestival Treff ning juulis 14. korda toimuv kaasaegse teatri ja etenduskunstide pidu Baltoscandal tõotavad glamuurseid nihkeid või värelusi teatri mõtestamisel.

Visuaalset teatrit tehakse ka mujal, nüüdisaegse teatri kontekstis üsna teistmoodi ja üsna mõtlema panevalt. Kuna hulgun meie teatrimaastikul meelsasti mööda aguleid ja kruusaseid külavaheteid, veetsin paar päeva ka kevadises Viljandis 20. korda toimuval rahvusvahelisel nukuteatritefestivalil Teater Kohvris. Olgu kohe öeldud, et nii nagu eespool mainitud suured festivalid sisaldavad palju (metateatraalset) paradoksaalusust, nii on ka Viljandi festival täis suuri paradokse.

26.05.2016 28.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto