E, 11.12.2023

Viljandi uue kino ehitamine algab juunis

Marko Suurmägi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Viljandi Centrumi keskus (pildil) saab juurdeehituse, kuhu tuleb Forum Cinemase kino.
Viljandi Centrumi keskus (pildil) saab juurdeehituse, kuhu tuleb Forum Cinemase kino. Foto: Elmo Riig / Sakala

Tõenäoliselt juba paari nädala jooksul alustab VMT Ehitus Viljandi kesklinnas asuva Centrumi ärikeskuse laiendamist ning veebruaris avatakse seal kahe saaliga kino.

Filmivaatamiskohta hakkab ärikeskuses pidama end Baltimaade suurimaks kinoketiks nimetav Forum Cinemas, kellega Viljandi Centrum sõlmis lepingu nüüdisaegse kino rajamiseks. Maksma läheb see ligi 1,5 miljonit eurot.

Forum Cinemase tegevjuhi Kristjan Kongo sõnul on kett juba mõnda aega kaalunud võimalusi rajada uus kino väljaspool pealinna ning värskelt on otsus langetatud Viljandi kasuks.

Otsus on nii uus, et teade sellest polnud jõudnud ka Centrumi keskuse naabri ja suurima konkurendi Uku keskuse esindajani. Uku omaniku Eften Capitali äripindade juht Toomas Õun tunnistas, et kuulis kino ehituse peatsest algusest ajakirjanikult. Uku keskusele oli uudis aga tähtis, sest veebruaris teatas just see kaubanduskeskus, et tal on sõlmitud leping teise suure kinoketi Apolloga ja nad on hakanud kino ehitamist ette valmistama.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles