Sisukord
Välismaa
Postimees
28.05.2016
Eesti Jõhvi vallavalitsus hakkas kauboikapitalisti käpiknukuks (4) eesti lühiuudised lk6 Vabaerakonna reiting langes kolm protsenti Ansipi peab riigikontrolli auditit mõttetuks (5) Mälumäng Tutipäevalised mürgeldasid purskkaevudes Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Loomkond sai tublisti täiendust Prokurör: sellised asjad juhtusid meil 1990. aastate algul (1) Tagakülg Süüdimõistetu tunneb end süütuna (1) Mupo peletas Asula tänavalt kodutuid kasse ja inimesi Majandus Majanduse lühiuudised Viljandi uue kino ehitamine algab juunis Maailmas tõstab pead loomade internet (1) Välismaa Välismaa lühiuudised Steinmeier Tallinnas: peame olema realistlikud Eesti pataljon võib minna brittidele Jutud Taani osalusest ärritasid venelasi (20) Ekspert: Saksamaa türklased ei oota uusi migrante avasüli Tapjajõehobud terroriseerivad Aafrika kalamehi Sloveenid tegid tara, aga migrante ei tulnudki (7) Arvamus Postimees 1993. aastal: keeritsusstõbi on Järvamaal võtnud kolm inimelu Marti Aavik: politrukistiil ohustab vabadust (20) Pakatab loovusEST Juhtkiri: valed ja statistika Vastuoluline organisaator Teflonmees pääseb puhtalt (1) Päeva karikatuur Meie aja kangelanna EKI keelekool: rikastav erinevus (1) Nõukogude sõduri mälestused 1941. aastast Tallinnas: Punased kuratõ, kaduge minema (11) Peeter Langovitsi tagasivaade: vanalinna päevad 35 Kultuur Nädala album. Klassikute joonealused märkused Punastest tellistest sein Aja auk. Tere, valge liblika suvi Üks Eesti loomabändidest läheb seiklema Mees, kes paneb s-i house’i Vokaalidega Jarre Oodates robotite rünnakut Luule, see ei tule tuulest... Koopainimene sooja mõrvaga Ohjeldamatu inimene Sport Nibali leidis lõpuks jalad üles Spordi lühiuudised Rock ei mänginud, Kalev tuli meistriks Sõita tuleb peaga, mitte üksnes jalgadega (1) Viis põnevat jututeemat Meistrite liiga finaaliks Saksamaal sünnib Eesti spordi ajalugu (1) Tallinn Mupo peletas Asula tänavalt kodutuid kasse ja inimesi AK Punastest tellistest sein Aja auk. Tere, valge liblika suvi Üks Eesti loomabändidest läheb seiklema Mees, kes paneb s-i house’i Vokaalidega Jarre Oodates robotite rünnakut Kalamaja päevad sinus eneses Politseimeister hulluks läinud! Viimane veerg Teeme rahval tuju paremaks Avraam Šmulevitš: kuidas juudid finaali jõudsid (2) Arter Kuula oma keha, mitte ego Koduselt roheline Umb Roht Kas laps teenib poliitilist kapitali? (6) Marko Reikop: viskijoomisest Christina Jörg: inimeste ahnuse ulatus paneb mind imestama (10) Armastuse järele küünitades võib kael kangeks jääda Longboard – maapealne surf Autolugu. Peugeot 308 GTi: French kiss Suur välimääraja: selle suve puhkajad Koolilõpp pole maailmalõpp Arno ja UAZik, kes neid suudaks lahuta Meelelahutus Koomiks Sudoku

Steinmeier Tallinnas: peame olema realistlikud

2 min lugemist

Ukraina puhul pole Normandia neliku formaadis osaleva Saksamaa eesmärk jätkata sanktsioone, vaid lahendada konflikt, sõnas eile Tallinna külastanud Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier (60). Ühtlasi rõhutas ta, et rahvusvaheliste konfliktide lahendamiseks läheb paratamatult vaja Venemaad.

«Ma ei ole üldse rahul Minski lepingu rakendamisel tehtud edusammudega ning olen vahepeal küsinud konflikti osalistelt, kas neid lahendus üldse huvitab. Aga kuna nad ütlevad «jah», pean jätkama üritamist,» ütles Steinmeier koos Eesti välisministri Marina Kaljurannaga antud ühisel pressikonverentsil.

Kohtumisel oli kõneks ka NATO tippkohtumine juuli algul Varssavis ning selle kohta sõnas Steinmeier, et Varssavis langetatavatele otsustele järgneb paratamatult Venemaa reaktsioon.

«Peame olema väga realistlikud, meil on üksteist vaja, ja nii nagu Iraani konflikt tuli lahendada koostöös Venemaaga, olen ma piisavalt realistlik, et teada, et meil on vaja Süürias ja Liibüas samasuguseid kooslusi,» ütles ta.

Steinmeier märkis sedagi, et peab olema väga ettevaatlik, kui spekuleerida Minski leppe rakendamise aegluse kontekstis teiste võimalike variantide üle. «Neid pole olemas,» lausus ta, tuues eraldi esile, et sõjaline sekkumine on täielikult välistatud.

Euroopa Liit peab otsustama, kas pikendada Ukraina kriisi järel Venemaale kehtestatud sanktsioone; olukorra muudavad keerulisemaks erimeelsused liikmesriikide vahel. Teadaolevalt on Bulgaaria, Ungari, Küpros, Kreeka ja Itaalia kõige kahtlevamal seisukohal.

Steinmeier on varem öelnud, et Saksamaa soovib sanktsioone pikendada, kuni Minski rahulepingu punktid on täidetud, kuid eile Tallinnas täpsustas ta, et juuni lõpus on näha, kas sanktsioone saab leevendada või jäädakse praeguste meetmete juurde.

«Ma arvan, et oleme kõik ühel meelel, et Minskiga on palju probleeme ja areng on väga aeglane. Positiivselt poolelt saan öelda, et konflikt on veidi piiratum: on olnud faase, kus relvarahu on olnud suhteliselt stabiilne, kuid samas on olnud ka eskaleerumise perioode,» ütles Saksamaa välisminister.

Seotud lood
27.05.2016 30.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto