Sisukord
Arvustused
Postimees
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimas ja kütkestav pildikeel

2 min lugemist
«Alice peeglitagusel maal». Hull Kübarsepp (Joohnny Depp), siin veel üsna hea vaimse tervise juures. FOTO: outnow.ch

Lase laps kommipoodi ja oota siis, et ta pärast midagi asjalikku sulle pajataks! Looda sa! Ei mingit analüüsi, puhas emotsioon. Sama siin. Kuigi kinno sai mindud vaatama «Alice’it peeglitagusel maal»  kõige paremate kavatsustega, et võimalikult täpselt jälgida visuaalseid efekte ja nende mõju, siis heaks kavatsuseks see jäigi. 

Tellijale Tellijale

Tulemus on lapse moodi puhas emotsioon. Kriitik ja analüüsija minus oleks suuteline end kokku võtma ehk pärast teist või kolmandat vaatamiskorda, pärast esimest olen ainult kunstnik ja võin jagada vaid oma visuaalseid elamusi.

Alice’i puhul jagunevad inimesed laias laastus kolme suuremasse gruppi (väiksemaid on enam). Ühed, kellele see raamat tõepoolest meeldib (põhjused võivad olla erinevad). Teised, keda see täiesti külmaks jätab ja kelle meelest on tegu ühe tobeda ja igava raamatuga. Ja kolmandad, kelle arvates raamat ise on muidugi igavavõitu, aga selle põhjal annab teha midagi õige uhket (vähe on ilmas teoseid, mis fantaasia niimoodi tööle paneksid, kui «Alice» seda teha suudab). Mina kuulun sellesse kolmandasse parteisse. Ja sinna kuulub päris kindlasti ka Alice’i lavastaja James Bobin. Seda «midagi õige uhket» ta nimelt teebki.

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto