Sisukord
Välismaa
Tänane leht
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas

4 min lugemist
Tsai Ing-wen lubab kaitsta Taiwani rahva elustiili: 23 miljoni elaniku vabadust ja demokraatiat. FOTO: SCANPIX

Ühed iseloomustavad teda kui vallalist lastetut naist, kel puudub emotsionaalset tasakaalu pakkuv pere- ja tundeelu ning kes seetõttu kaldub ekstremismi. Teised aga peavad teda, vastupidi, hoopis ratsionaalseks, rahulikuks ja sõltumatuks kindla käega juhiks. Nii vastakalt on kirjeldatud Tsai Ing-weni (59), kellest sai 20. mail Taiwani uus president.

Tellijale Tellijale

Pole ilmselt üllatav, et esimene kirjeldus pärineb Hiina Rahvavabariigi riiklikust väljaandest. Rahvavabariik peab 1949. aastal lõppenud kodusõja järel Mandri-Hiinast eraldunud Taiwani oma provintsiks, mis tuleb taas ühendada, vajadusel jõuga. End ametlikult Hiina Vabariigiks nimetav Taiwan väidab end aga olevat tänini Hiina riigi legitiimse valitseja. Mõlemad räägivad «ühe Hiina» põhimõttest, kuid tõlgendavad seda täiesti erinevalt.

Taiwani staatus võib esmapilgul tunduda hiinlaste omavaheline tüli, sest 95 protsenti Taiwani elanikest on pärishiinalased ehk hanid, ka keel ja kultuur on neil samad.

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto