Sisukord
Äriuudised
Postimees
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda

6 min lugemist
FOTO: Allikad: IMF, Maailmapank, Postimees

Kui suurem osa maailmast jälgib hingevärinal, kuidas hakkab minema Hiina majandusel, on taibukamad ettevõtjad  osanud enda kasuks tööle panna hoopis ärivõimalused maailma kiireima majanduskasvuga Kagu-Aasia riikides.

Tellijale Tellijale

«Indoneesias äri ajada on lihtsam kui Soomes – vanades Euroopa riikides valitseb mentaliteet, et meil on kõik olemas, me oleme väga rahul sellega, mis meil juba on, ja kui me üldse midagi muudame, siis kahe-kolme aasta pärast,» räägib Best Marketingi konverentside programmijuht Hando Sinisalu, kes hakkas viis aastat tagasi Kagu-Aasia riikides ärikonverentse korraldama. Praegu tuleb ligi 40 riigis tegutseva mikroettevõtte käibest kaks kolmandikku väljastpoolt Eestit ning sellest omakorda suur osa väljastpoolt Euroopat.

«Kui me võtame nüüd Indoneesia, Filipiinid või mõne muu Kagu-Aasia riigi, siis seal on suhtumine selline: «Väga huvitav!», «Miks mitte, proovime.», «Kas kuu aja pärast juba saaks?». Valmisolek äri teha ja proovida ning asjaajamise kiirus on seal hämmastavad,» räägib Sinisalu. Mees, kel on äriajamiskogemus nii Lõuna-Koreast, Hiinast, Filipiinidelt, Malaisiast, Indiast, Pakistanist, Sri Lankast, Taist, Indoneesiast kui ka Singapurist, kinnitab, et Kagu-Aasia riigid erinevad teistest Aasia riikidest just äriajamise lihtsuse poolest.

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto