Sisukord
Arvamus
Postimees
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö?

2 min lugemist
Rein Säinas FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Üheks möödunud nädala ärevaimaks sündmuseks võib tahes-tahtmata lugeda Valgamaal Hummuli vallas Aitsras toimunud metsapõlengut. Kolmapäeva pärastlõunal lahvatanud leegid tegid laastamistööd enam kui 40 hektari suurusel alal ning kustutustöödele saabus päästjaid kogu Lõuna-Eestist.

Tellijale Tellijale

Kas 40 hektarit põlenud metsaalust on suur või väike ala, jäägu igaühe enda otsustada, kuid fakt on see, et loodusele tekitati sellega korvamatut kahju. Hävinud on puhmarinde taimed, huumuskiht ning väiksemad puud. Kuigi suuremad puud said enamikus tules vaid väiksemaid kahjustusi, jätab alusmetsa ja puude järelkasvu hävimine loodusele oma jälje. Pärast põlengut söestunud metsa all jalutades ja sealset laastamistööd vaadates tekib hinge väike nukrus.

Vaadates neid väikesi, meetrikõrguseid ärapõlenud kuusekesi, millest mõnel on veel ime läbi üksikud rohelised võrsed, tekib küsimus: kuidas? Kuidas sai sellisel suhteliselt eraldatud kohas, kus praegu ei tohi keegi liikudagi, selline põleng tekkida? Väga tahaks loota, et siin ei olnud mängus kellegi kuri käsi või inimlik hooletus. Ja kui kaugele oleks põleng arenenud, kui Läti päästjad ei oleks metsast kõrguvat suitsusammast näinud? Küsimusi on palju, aga kas neile kõigile ka vastuseid leitakse, ei tea.

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto