R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid

Postimees
Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Prantsuse president François Hollande ja Saksa kantsler Angela Merkel eile Consenvoye´i sõjaväekalmistul.
Prantsuse president François Hollande ja Saksa kantsler Angela Merkel eile Consenvoye´i sõjaväekalmistul. Foto: SCANPIX

Prantsuse president François Hollande ja Saksa kantsler Angela Merkel mälestasid nädalavahetusel Kirde-Prantsusmaal Esimese maailmasõja ühe verisema kokkupõrke, Verduni lahingu ohvreid.  

1916. aasta veebruarist detsembrini väldanud ja enam kui 300 000 sõjaväelase elu nõudnud lahingu 100. aastapäeval panid Hollande ja Merkel ühiselt pärjad Consenvoyes ja Douaumontis asuvatele sõjaväekalmistutele, kuhu on maetud mõlemal poolel langenud. Mõlemad riigipead rõhutasid oma avaldustes kunagiste vaenupoolte leppimist ning ühtsuse tähtsust.

«Vaid need, kes tunnevad minevikku, saavad sellest õppida ja ehitada head tulevikku,» ütles Merkel Verduni raekojas eile peetud kõnes. «Me oleme leppinud ja jõudnud kokkuleppele, meist on saanud sõbrad,» lisas kantsler.

«Verdun on linn, mis esindab nii halvimat – kui Euroopa kaotas saja aasta eest oma tee – kui parimat, sest linn on suutnud ühineda rahu ning Prantsuse-Saksa sõpruse nimel,» lisas Hollande, kelle nimetas Verduni lootuse, mitte kannatuste sümboliks. «Elagu Vedruni vaim!» lausus Prantsuse riigipea.  

Lahingus langenutele avaldasid austust ka Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja teised Euroopa liidrid.

Tagasi üles