Sisukord
Kultuur
Postimees
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laura Põllu pildi sisse minek

5 min lugemist
Köler Prize 2016 peapreemia laureaat Laura Põld. FOTO: Liis Treimann

Laura Põld on üks neist, kes on otsustanud loobuda traditsioonilisest maalikunstist ja laotada teos hoopis mööda ruumi laiali. Maal kui installatsioon, öeldakse sellise asja kohta. Sellesse saab sisse minna, nagu ühes Jaak Kangilaski kunagise televisioonisaate mõistatuslikus pealkirjas: «Pildi sisse minek». Kohataju ja selle loomine on tema töödes kesksel kohal. Kohtadest me temaga  peamiselt rääkisimegi. Koht, kus ta käinud pole, aga kuhu kindlasti minna tahaks, on Johannesburg Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Tellijale Tellijale

-Palju õnne! See küsimus võib tunduda formaalsem, kui ta tegelikult on, aga mida Köler Prize’i võit teie jaoks tähendab? Kui oluline see auhind on, millisena te selle tähendust näete?

Aitäh! Köleri-võit tähendab minu jaoks seda, et žürii on pannud tähele ka minu tegevust enne seda võistlusnäitust. Viimasel aastal tihedaks läinud näitusetegevus, mis ei ole ju iseenesest nii-öelda keskmine väärikas tasustatav palgatöö, võis endas tekitada kahtlusi: kas tegemist on ikka täiskasvanule kohase elustiiliga. Auhinda võtangi seetõttu kui saatuse positiivset ninanipsu – praegu ei ole aeg vaagida võimalikke arukamaid elukutsevalikuid, võlad saavad kaetud ja järgmised plaanid tuule tiibadesse. 

Teisalt ei saa Köleri puhul jätta mainimata, et sellise spordivõistluse formaadis on kunsti teha päris raske, mul puudub ka see spordinärv. Mõnes mõttes jäi esimene potentsiaalne koostöö teiste nomineneeritud kunstnikega ka selle võistlusmomendi varju. Kõik väärivad ja ootavad tunnustust ja tahavad oma loomingus edasi areneda.

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto