Sisukord
Eesti
Postimees
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest

1 min lugemist
Andres Herkel. FOTO: Mihkel Maripuu

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul eristub presidendiks pürgiv vandeadvokaat Allar Jõks teistest kandidaatidest selle poolest, et ei soovi võimul olla kahte perioodi.

Tellijale Tellijale

«Ta ütles ühe huvitava asja, mida teised keegi ei ole öelnud: et kui tema oleks president, siis ta oleks ühe ametiaja. Ehk ei paneks ennast selle surve alla, et mida teha selleks, et saada teist korda tagasi valitud,» kommenteeris Herkel Vabaerakonna laupäevast kohtumist Jõksiga. «Me oleme temas näinud üsna põhimõttekindlat õiguskantslerit. Kas tema seisukohtadega alati nõustuda või mitte, on iseküsimus, aga ma aiman temas tugevat selgroogu.»

«Tulenevalt oma [kunagisest] õiguskantsleri ametist ja sellest ettevalmistusest on Jõksil paljudes küsimustes väga selgepiiriline seisukoht. Ta tõi ka ise esile, et mõnedes küsimustes sarnaneb ta seisukoht Vabaerakonna omadega,» rääkis Herkel. «Võrreldes teiste kandidaatide suure välispoliitilise kogemusega temal see puudub, aga väga tugeva juristina on ta näiteks rahvusvahelises õiguses veenev ja võib ennast kehtestada rohkem, kui me seda siiani näinud oleme.»

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto