Sisukord
Korvpall
Postimees
30.05.2016
Eesti Sarisüütajat kannustas kättemaks (2) Mälumäng Energiavolinik on Nord Stream 2 ehitajatega eri meelt Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kender võrdles oma kohtuprotsessi nõukogudeaegse kohtumõistmisega NATO lehvitab Venemaa nina ees punast rätikut (3) Herkeli sõnul eristuks Jõks teistest presidendiks pürgijatest Tagakülg Aasta suurpere on Tartumaal elav perekond Aan Lariami mõju Eesti sõduritele: 3D-unenäod ja sant enesetunne (8) Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Majandus Peruulased tahaksid väga Eestiga äri ajada Majanduse lühiuudised Praegu on õige hetk äriga Kagu-Aasiasse liikuda (1) Välismaa KOHALIK VAADE: Reeturid mänguasju ei saa (1) Välismaa lühiuudised Prantsusmaal mälestati Verduni lahingus langenuid PERSOON: Naine väikese suure riigi eesotsas AfD liige põhjustas Saksamaal pahameelt Arvamus Bradley Loewen: omavalitsuste liitmine või innovatsioon? Rein Säinas: mis põhjustas hävitustöö? Ahti Asmann: plaanimajandus energeetikas Päeva karikatuur Siim Kallas: 40 miljardit eurot pagulaskriisiks? (15) Kaire Uusen: 10 asja, mis vähendavad Eesti väärtust (24) Juhtkiri: selge sõnumi tähtsus Kultuur Võimas ja kütkestav pildikeel Vaataja lüüakse rahapaki ja arvutianimatsiooniga uimaseks Laura Põllu pildi sisse minek Sport Avariirohke Monaco GP võitis Lewis Hamilton Taaramäe triumf: kaua tehtud, kaunikene Spordi lühiuudised Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi (1) Staadionimeistriks kehastunud Kanter: Eestis on see võimalik Eestlased hoidsid kokku, aga ikka võitis soomlane Suur finaal tõi Madridi käsikäes peo ja pisarad Kruglovi kurvameelne pidupäev Tarbija Sularahaautomaat jättis kliendi pangakaardita (2) Sularaha võtmine võõrast automaadist maksab AK Laura Põllu pildi sisse minek Tartu Valvo Semilarski: suur osa linnast on kinni pargitud (14) Tartumaa tantsijad pakkusid lõõskava päikese all ilusa peo Rattarallil läks kohe kihutamiseks Kaire Mets: kuhu küll kõik kokad jäid? (1) Juhtkiri: piinlik, aga ka õpetlik Mida tudeng öösi raamatukogus teeb? Tartu kavatseb tosina aastaga remontida kõik koolimajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Varrak: kalevlased ei karda enam kedagi

6 min lugemist
Kalev/Cramo - TÜ/Rock. FOTO: Tairo Lutter

Kalev/Cramo korvpallimeeskonna Eesti meistritiitlini viinud peatreener Alar Varrak ütleb kogu hooaega hinnates otsekoheselt, et rahule ei saa ta jääda. «Eesti liiga eest võib panna viie plussi, sest halbu mänge oli meil väga vähe. Ühisliigat võiks hinnata nelja või nelja miinusega. Hooaja eel seadsin sihiks kümme võitu, seega ei saa kaheksa võiduga päris rahule jääda. Eurosarjast pole midagi rääkida, see on selgelt mitterahuldav,» loetleb ta meeskonna hooaja tegemisi.

Tellijale Tellijale

«Kui kõik kolm sarja kokku panna, siis sõltub hinnang vaataja silmadest. Mina ütlen, et see on neli miinus, kriitik aga leiab, et kolm või kolm pluss,» jätkab Varrak ning lisab, et hooaja jooksul otsuseid langetades oleks kindlasti saanud teha nii mõnagi paremini. Suureks negativismiks ta aga põhjust ei näe.

See, kas alates 2012. aasta hilissügisest Eesti parimat korvpallimeeskonda juhendanud 34-aastane mees jätkab ametis ka tuleval aastal, pole veel teada. Homme lõppeb Varraku tööleping Kalevi peatreenerina ning selle jätkamisest pole tal klubi juhtide veel juttu olnud.

«Kui Rock oleks taas tiitli võitnud, saanuksin ma ilmselt kinga,» arvab Varrak. «Aga nüüd… kolm mängu panime neile ikka väga kindlalt ja usun, et minu võimalused sellega tõusid.»

Alar Varrak, Kalev mängis kolmes esinevas sarjas, milledest Eesti meistriliiga on selgelt kõige ebaolulisem. Kas töölepingu sõlmimisel on Eesti meistritiitlil ikkagi niivõrd suur väärtus?

Armastuslauludeski ju räägitakse, et asja väärtusest saad aru alles siis, kui oled sellest ilma jäänud. Sama on Eesti meistritiitliga, mille väärtus hakkas meie mitu aastat kestnud üleoleku tõttu vähendama. Kuni Rock sai selle mullu kätte ja korraga oli tiitel muutunud väga tähtsaks – meie pettumus oli suur ja ma oleksin aasta tagasi peaaegu töökoha kaotanud. Seepärast tundubki tänavune tiitel magusam.

Olen üsna kindel, et sellise meeskonnaga, nagu meil oli hooaja lõpus, suutnuksime võtta mõned võidud ka eurosarjas ning võib-olla saanuks mõne võidu rohkem ka Ühisliigas. Näiteks jaanuaris ja veebruaris, kui mängisime järjest omasuguste vastastega, polnud meil ju mehi ja me kaotasime kõik need kohtumised. See oli aeg, mil osa mängijaid oli lahkunud ja uusi polnud veel tulnud.

28.05.2016 31.05.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto