K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ameeriklaste droon tappis süütu taksojuhi

Juhan Mellik
Ameeriklaste droon tappis süütu taksojuhi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mõnedele pakistanlastele ei meeldi põrmugi, et USA korraldab nende riigi kohal droonirünnakuid. Oma meelsust nad ei varja.
Mõnedele pakistanlastele ei meeldi põrmugi, et USA korraldab nende riigi kohal droonirünnakuid. Oma meelsust nad ei varja. Foto: AFP/SCANPIX

Eelmisel nädalal Ameerika Ühendriikide droonirünnakus hukkunud terrorirühmituse Taliban juhi mulla Akhtar Mansouri tapmine Pakistani territooriumil on tekitanud piirkonnas paksu verd. Esiteks toimus rünnak ilma Pakistani loa ja teadmiseta. Lisaks tahavad terroristi kõrval surma saanud autojuhi omaksed anda asjaga seotud ameeriklased kohtu alla. 

Oma elu viimastel hetkedel istus alles möödunud aastal ametisse määratud mulla Akhtar Mansour kliendina ühelt Afganistani mehelt renditud taksos. Äsja Iraanist saabunud mulla sihtpunktiks oli provintsipealinn Quetta. 

Ent kui 21. mail tabas sõiduvahendit ameeriklaste ründedroonilt väljalastud rakett, polnud Mansour ainuke, kes plahvatuses surma sai. Tema kõrval hukkus ka afgaanist taksojuht, kelle omaksed tahavad nüüd kohtu kaudu õigust otsida.

Pahaaimamatu Mohammad Azami nimeline sohver juhtus oma õnnetuseks olema just see inimene, kes terroriliidrile teenust osutas. Pereliikmete sõnul oli mees süütu kaaskannataja.

«Ta oli meie suure kärgpere ainukene leivateenija. See oli rünnak meie pere vastu – me teenime vaevu piisavalt, et kaks korda päevas süüa,» kõneles The Guardianile Azami vanem vend Mohammad Qasim.

Märksõnad
Tagasi üles