Sisukord
Majandus
Postimees
31.05.2016
Eesti Südamehaigetel läheb arsti juurde pääsemine raskemaks (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Prokuröri kinnitusel ei pussitanud neiu hädakaitseks Süüdistaja nõuab peaministri ähvardajale vangistust (1) Õiguskomisjon vähendaks politsei kohustusi puhumisreidil Saare sõnul ei saa partei liikme tausta kontrollida Eesti lühiuudised Jääb kirgastav tänulikkus IRL Jõksi, sotsid Nestori eest Stenbocki kompleks saab uue nõupidamistemaja Gaasiseade vajab kontrolli nagu korsten Majandus Gert Tiivas, börsi päästja Helo Meigas, börsi käivitaja Lady Data paneb prantslased veebis tulusid deklareerima Imavere tahab üürikortereid ehitada Majanduse lühiuudised Tallinna börsi võlu ja valu Kaidi Ruusalepp, idufirmade kasvataja Välismaa Ameeriklaste droon tappis süütu taksojuhi (1) Talibani uus juht: rohkem õpetlane, vähem sõdalane Välismaa lühiuudised Sõjast väsinud Fallujah’s ei tunta rahu Vene aktivistid peavad meeleheitlikku võitlust HIVi-epideemiaga Arvamus Andres Viisemann: pensionifondide madal teenustasu kui eesmärk omaette? Juhtkiri: presidendivalimised tüürivad valimiskogusse Raul Vinni: kohalike arvamus ei huvita kedagi Taavi Minnik: aa-aa-aa-demagoogia* (7) Imre Sooäär: hollandlase välja pakutud Eesti märk on geniaalne (4) Postimees 1935. aastal: tabati naismurdvaras – meesterahva riided tõid sekeldusi Kultuur Leningrad – просто охуенно! (2) Võimas kontserdielamus Rapla ürgandekatelt Võiste ja Kabli kujundavad Maimikute filmi atmosfääri Lauri Lagle saadab Mirtel Pohla vaimsele rännakule Stalini aega filmitakse nii, et üks silm naerab ja teine nutab ENSV kummipaadipõgenikest valmib seikluskomöödia Soomlased kulutavad Virumaad Karjalaks tehes üle miljoni euro Sulev Keedus viib lõpule oma kolmes ajas kulgeva filmi Eestis filmitakse suvel Karjalat ja kummipaadipõgenike lugu (1) Sport Parim, tugev mugavusklubi ja hulk tavalisi keskmikke Spordi lühiuudised Kaks kodusõda ja hulk vabandusi: Monaco ei petnud ootusi Ameeriklaste uus lootus, kes pisaraid ei häbene Uute supermatšide vormimine käib täie hooga Tehisjalaga sakslane astus unistuse nimel lahingusse Maailm saab aina enam teada Eesti kolmikõdedest Tarbija Apple peab kübarast jänese tõmbama AK Leningrad – просто охуенно! (2) Tartu Eesti avalikud supelrannad Naised andsid jõulise vastulöögi Tartu kavandab Sebele prisket kinki 2100 võimlejat värvib taevakaart Vanemuine jääb ilma kolmest näitlejast ja saab ühe juurde Lehepuhuri jõuramisest pole linnainimesel suvelgi pääsu (2) Riiulis soiku jäänud raamatu võiks vahetuskaubaks muuta Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Imavere tahab üürikortereid ehitada

3 min lugemist
Õpetaja Eva Jakovlevile ei sobinud vana mööbliga korter, nüüd naudib ta elu sotsiaalmajas koos pensionäridega. FOTO: Dmitri Kotjuh

Imavere vallavalitsus Järvamaal on valmis vaadanud paar krunti, kuhu saaks ehitada 16 korteriga uue üürimaja, kui riik vaid selleks raha annaks. Nimelt leidub vallas vabu töökohti, kuid neid on raske täita, sest pole piisavalt tänapäevastele standarditele vastavaid üüripindu.

Tellijale

«Töökohti on vallas mitu, kuid elamispinda otsi juba aastaid tikutulega taga. Isegi kõik müüki minevad korterid on hinnas,» ütles Imavere vallavolikogu esimees Eve Okas, kes on 20 aastat töötanud kohalikus ettevõttes Imavere Soojus. Ta lisas, et kuigi krundi võiks vallas osta sisuliselt võileivahinna eest, eelistavad noored üüripinda. «See on mõistetav,» lausus naine. «Mu oma laps on hea näide. Temagi käis mööda Eestit, otsis siin-seal üüripinda ning ostis alles nüüd, 29-aastase pereinimesena, koduvalda maja.» 

Imavere vallas on kaheksa korterelamut kokku 120 korteriga, valla üüripindu leidub neis aga alla kümne protsendi. Okas on seda meelt, et töö- ja elukoht võiksid asuda lähestikku. Nii võtavad nad ka vallavolikogus liitumisläbirääkimistel tõsise partnerina seda, kes mõistab nende soovi arendada üürikorteriturgu just Imaveres.

30.05.2016 01.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto