K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Imavere tahab üürikortereid ehitada

Silvi Lukjanov
, Järva Teataja
Imavere tahab üürikortereid ehitada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õpetaja Eva Jakovlevile ei sobinud vana mööbliga korter, nüüd naudib ta elu sotsiaalmajas koos pensionäridega.
Õpetaja Eva Jakovlevile ei sobinud vana mööbliga korter, nüüd naudib ta elu sotsiaalmajas koos pensionäridega. Foto: Dmitri Kotjuh

Imavere vallavalitsus Järvamaal on valmis vaadanud paar krunti, kuhu saaks ehitada 16 korteriga uue üürimaja, kui riik vaid selleks raha annaks. Nimelt leidub vallas vabu töökohti, kuid neid on raske täita, sest pole piisavalt tänapäevastele standarditele vastavaid üüripindu.

«Töökohti on vallas mitu, kuid elamispinda otsi juba aastaid tikutulega taga. Isegi kõik müüki minevad korterid on hinnas,» ütles Imavere vallavolikogu esimees Eve Okas, kes on 20 aastat töötanud kohalikus ettevõttes Imavere Soojus. Ta lisas, et kuigi krundi võiks vallas osta sisuliselt võileivahinna eest, eelistavad noored üüripinda. «See on mõistetav,» lausus naine. «Mu oma laps on hea näide. Temagi käis mööda Eestit, otsis siin-seal üüripinda ning ostis alles nüüd, 29-aastase pereinimesena, koduvalda maja.» 

Imavere vallas on kaheksa korterelamut kokku 120 korteriga, valla üüripindu leidub neis aga alla kümne protsendi. Okas on seda meelt, et töö- ja elukoht võiksid asuda lähestikku. Nii võtavad nad ka vallavolikogus liitumisläbirääkimistel tõsise partnerina seda, kes mõistab nende soovi arendada üürikorteriturgu just Imaveres.

Tagasi üles