Sisukord
Sport
Postimees
31.05.2016
Eesti Südamehaigetel läheb arsti juurde pääsemine raskemaks (2) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Prokuröri kinnitusel ei pussitanud neiu hädakaitseks Süüdistaja nõuab peaministri ähvardajale vangistust (1) Õiguskomisjon vähendaks politsei kohustusi puhumisreidil Saare sõnul ei saa partei liikme tausta kontrollida Eesti lühiuudised Jääb kirgastav tänulikkus IRL Jõksi, sotsid Nestori eest Stenbocki kompleks saab uue nõupidamistemaja Gaasiseade vajab kontrolli nagu korsten Majandus Gert Tiivas, börsi päästja Helo Meigas, börsi käivitaja Lady Data paneb prantslased veebis tulusid deklareerima Imavere tahab üürikortereid ehitada Majanduse lühiuudised Tallinna börsi võlu ja valu Kaidi Ruusalepp, idufirmade kasvataja Välismaa Ameeriklaste droon tappis süütu taksojuhi (1) Talibani uus juht: rohkem õpetlane, vähem sõdalane Välismaa lühiuudised Sõjast väsinud Fallujah’s ei tunta rahu Vene aktivistid peavad meeleheitlikku võitlust HIVi-epideemiaga Arvamus Andres Viisemann: pensionifondide madal teenustasu kui eesmärk omaette? Juhtkiri: presidendivalimised tüürivad valimiskogusse Raul Vinni: kohalike arvamus ei huvita kedagi Taavi Minnik: aa-aa-aa-demagoogia* (7) Imre Sooäär: hollandlase välja pakutud Eesti märk on geniaalne (4) Postimees 1935. aastal: tabati naismurdvaras – meesterahva riided tõid sekeldusi Kultuur Leningrad – просто охуенно! (2) Võimas kontserdielamus Rapla ürgandekatelt Võiste ja Kabli kujundavad Maimikute filmi atmosfääri Lauri Lagle saadab Mirtel Pohla vaimsele rännakule Stalini aega filmitakse nii, et üks silm naerab ja teine nutab ENSV kummipaadipõgenikest valmib seikluskomöödia Soomlased kulutavad Virumaad Karjalaks tehes üle miljoni euro Sulev Keedus viib lõpule oma kolmes ajas kulgeva filmi Eestis filmitakse suvel Karjalat ja kummipaadipõgenike lugu (1) Sport Parim, tugev mugavusklubi ja hulk tavalisi keskmikke Spordi lühiuudised Kaks kodusõda ja hulk vabandusi: Monaco ei petnud ootusi Ameeriklaste uus lootus, kes pisaraid ei häbene Uute supermatšide vormimine käib täie hooga Tehisjalaga sakslane astus unistuse nimel lahingusse Maailm saab aina enam teada Eesti kolmikõdedest Tarbija Apple peab kübarast jänese tõmbama AK Leningrad – просто охуенно! (2) Tartu Eesti avalikud supelrannad Naised andsid jõulise vastulöögi Tartu kavandab Sebele prisket kinki 2100 võimlejat värvib taevakaart Vanemuine jääb ilma kolmest näitlejast ja saab ühe juurde Lehepuhuri jõuramisest pole linnainimesel suvelgi pääsu (2) Riiulis soiku jäänud raamatu võiks vahetuskaubaks muuta Meelelahutus Koomiks Sudoku

2100 võimlejat värvib taevakaart

2 min lugemist
Eile käisid võimlemispeo rühmad Tamme staadioni murule laotatud katte peal proove tegemas. Pildil 5.-6. klasside kava «Kaleidoskoop», mille autor on Valli Kisand. FOTO: Margus Ansu

Täna õhtul täidab Tamme staadioni ligi 2100 võimlejat, kui kell 19 algab viies Tartu võimlemispidu «Värve täis taevakaar». Peost teeb Postimees ka otseülekande.

Nagu peo nimigi viitab, on kulminatsiooniks just Birgitta Murutari sellenimelise laulu järgi seatud kava, milles löövad kaasa kõik esinejad. Laulu esitab autor ise, kes on ka peoõhtu juht.

Paarikümneaastase pausi järel taastatud võimlemispidude tava toob sel korral kokku 110 rühma, enamik neist Tartust ja Tartumaalt, kuid tulijaid on ka näiteks Põlva-, Võru-, Viljandi-, Valga-, Jõgeva- ja Pärnumaalt, samuti Tallinnast.

Kõige rohkem pidulisi on taas lasteaedadest, kokku 380. Nemad etendavad kapsapeadega jäneste kava. See ajalooline kava sai loodud Tartu maratoniks, rääkis võimlemisklubi Rütmika president ja peo pealavastaja Sirje Eomõis.

Veidi vähem, 340 last, on esimesest ja teisest klassist. «Nooremad on ikka kõige aktiivsemad,» sõnas Eomõis.

Esimest korda on täitumas pealavastaja unistus tuua ka mehed võimlemispeole. «Saan väljakule meeste kava 70 mehega,» rõõmustas ta. Need on Tallinna ülikooli kehakultuuri esimese kursuse tudengid ja Tartu Akrose klubi poisid, kes etendavad TLÜ õppejõu Viktor Saaroni kava «Rüht ja rütm».

Hiljuti tähistas võimlemisklubi Rütmika 25. aastapäeva ja selleks puhuks valmisid põnevad kavad tuntud eurolauludele. Neidki saab staadionil näha. Samuti omapärast etteastet kohale veeretatud autorehvidega.

Viie viimase kavaga tehakse kummardus merekultuuriaastale ning etendatakse merelauludele tehtud seadeid.

Et jalgpallurid võimlejaid taas staadionimuru tallamise pärast ei sarjaks, lasid korraldajad sõidutada Tallinnast Lilleküla staadionilt kohale spetsiaalse katte. Selle paigaldus oli üsna vaevarikas ja võttis aega pühapäeva õhtul kella kuuest kuni poole kaheni öösel.

Mullune kogemus näitas, et muru säilis selle all hästi, tõdes Eomõis. Katte vedu Tartusse ja pärast Tallinna tagasi kulutab aga mitu tuhat eurot, mistõttu otsib Rütmika klubi endiselt teist peopaika.

Eomõis käis pühapäeval vaatamas Raadi mõisapargis peetud Tartumaa tantsupidu ja leidis, et see koht jääb võimlejatele liiga väikseks, või siis tuleks vähendada esinejate arvu. Tamme staadion on peoks endiselt kõige parem koht, kuid iga-aastane mure muru pärast sunnib otsima ka teisi võimalusi.

Seotud lood
    30.05.2016 01.06.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto