Kuidas kirjutada haaravat põnevikku 21. sajandil?

«Külmakaksikute» põhiline toimumiskoht on saareke nimega Eilean Torran (Kõuesaar) Šotimaa skäärides. FOTO: TopFoto / SCANPIX

Arteri toimetus soovitas lugeda S. K. Tremayne'i «Külmakaksikute» («The Ice Twins», 2015) peaaegu-liiga-uut-et-olla-ilmunud tõlget ja avaldada arvamust. Niisiis on see suvelugemine siin mõneti juhuslik, ent selle põhjal saab selgesti välja tuua olulisi märksõnu meie praeguse põnevikutraditsiooni kohta.

Tellijale Tellijale

Kaksikud

Võta mingi eriline motiiv, mis hoiaks koos kogu romaani. Midagi, mis igal juhul toimiks ja oleks piisavalt intrigeeriv. Näiteks kaks täpselt ühesugust väikest tüdrukut. Isegi mitte sellised, kellel vanemad saaksid mõne sünnimärgi või juuksepöörise järgi vahet teha, vaid ikka kohe päris-päris täpselt identsed kaksikud – kumb on kumb? Peeglimängud ja identiteedimängud kaksikutega kütkestavad alati. Kaks inimest, kellel pole mitte ainult omavaheline salakeel, vaid kes ka mõtlevad samamoodi, puhkevad ühel ajal eri kohtades ühtmoodi naerma jne. Siin on mingi müstika – ja see toimib ning paelub lugejaid.

03.06.2016 06.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto