N, 19.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuidas kirjutada haaravat põnevikku 21. sajandil?

Maia Tammjärv
Kuidas kirjutada haaravat põnevikku 21. sajandil?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Külmakaksikute» põhiline toimumiskoht on saareke nimega Eilean Torran (Kõuesaar) Šotimaa skäärides.
«Külmakaksikute» põhiline toimumiskoht on saareke nimega Eilean Torran (Kõuesaar) Šotimaa skäärides. Foto: TopFoto / SCANPIX

Arteri toimetus soovitas lugeda S. K. Tremayne'i «Külmakaksikute» («The Ice Twins», 2015) peaaegu-liiga-uut-et-olla-ilmunud tõlget ja avaldada arvamust. Niisiis on see suvelugemine siin mõneti juhuslik, ent selle põhjal saab selgesti välja tuua olulisi märksõnu meie praeguse põnevikutraditsiooni kohta.

Kaksikud

Võta mingi eriline motiiv, mis hoiaks koos kogu romaani. Midagi, mis igal juhul toimiks ja oleks piisavalt intrigeeriv. Näiteks kaks täpselt ühesugust väikest tüdrukut. Isegi mitte sellised, kellel vanemad saaksid mõne sünnimärgi või juuksepöörise järgi vahet teha, vaid ikka kohe päris-päris täpselt identsed kaksikud – kumb on kumb? Peeglimängud ja identiteedimängud kaksikutega kütkestavad alati. Kaks inimest, kellel pole mitte ainult omavaheline salakeel, vaid kes ka mõtlevad samamoodi, puhkevad ühel ajal eri kohtades ühtmoodi naerma jne. Siin on mingi müstika – ja see toimib ning paelub lugejaid.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
AK
Elustiil
Tagasi üles