Sisukord
Äriuudised
Postimees
02.06.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Eesti lühiuudised Üksikud pensionärid hakkavad toetust saama Priit Pärn: «Sitta kah!» järg Haruldaste muldmetallide suurvargus Silmetis (17) Juhieksam võib kolida vaid suurtesse linnadesse Tagakülg Orjapidajale jõudis jälile noor politseiuurija Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust (3) Tallinnas algasid vanalinna päevad Mälumäng Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Eesti saab naabrite eeskujul piirivööndi (2) Edgar Savisaar soovib tõsiselt presidendiks? Jah. (1) Majandus Eestil oleks vabakaubandustsoonist mõndagi võita (1) Surevad firmad peidavad end Sindi postkontori kapis Ümbrikupalk kogub maanoorte seas populaarsust (7) Välismaa Välismaa lühiuudised Streik ja terrorism ähvardavad EMi Šveitsis avatakse maailma pikim raudteetunnel Enno Reinsalu: Gotthardi raudteetunnel on eelkõige prestiižirajatis (3) Arvamus Ahto Lobjakas: cool ESTonia (2) Juhtkiri: ümbrikupalga pooldamine on hoiatav märk (11) Briti teadlane: miks maaelu kiratseb? (4) Päeva karikatuur Kadri Putnik: arstitöö ei ole poliitiline komejant Martti Kangur: kellel peaks olema ligipääs sõidukiomanike andmetele? Sigrid Kõiv: üks peab orja ja keegi ei sekku (3) Postimees 1936. aastal: valvur võttis napsi koos vahialustega Kultuur Kultuuri lühiuudiseid «Viiuldaja katusel» tuleb Võigemasti ja Malmsteniga Zaza Urušadze alustab uue filmi võtteid Pilguheit Eesti varietee seeliku alla Sport Legend Lindpere lahkus emotsionaalselt Superstaarid asusid dopinguskandaalide tõttu sõnasõtta Vollekoondislane veetis tasakaaluhäire tõttu nädala haiglas ja on siiani ühest kõrvast kurt Eesti Rio olümpial – kas kordub Atlanta 1996 või Ateena 2004? Meeskonnad, kes võidavad kolmestega Peatreener Cretu: Euroopa liigas keskendume rohkem tulemusele Tallinn Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Tarbija Õiteilu kolib aiast terrassile Aiatöid tehes hoia ka oma tervist Tartu Parkimiskorra muutus sunnib ümber harjuma Päikseline ilm lubas lastel lustida Kauaaegne Palamuse vallavanem sai ametist priiks Vaidlus Piirissaarel: kes saab palvemaja kindlustusraha? Linn parkimiskaosest: töömehed ei jõudnud palavuses märke üles panna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestil oleks vabakaubandustsoonist mõndagi võita

5 min lugemist
FOTO: Pm

Euroopa Liit ja USA tahavad veel sel aastal sõlmida kaubandus- ja investeerimisleppe, mille tulemusena tekiks maailma suurim vabakaubandustsoon, mis hõlmaks enam kui 40 protsenti maailma kaubandusest. Euroopa Komisjoni kaubanduse peadirektoraadi direktor Signe Ratso usub, et väikestel ettevõtetel on uuest leppest mõndagi võita, ega nõustu väitega, et läbirääkimised käivad USA taktikepi järgi ning Euroopa peaks taganema oma põhimõtetest või tegema järeleandmisi standardites.

Tellijale Tellijale

-Mida on Euroopa Liidu (EL) ja USA vabakaubandusleppest (TTIP) võita Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetel (SME)?

Üks väikeettevõtete suuri eksporditakistusi on praegu teadmiste vähesus sihtriigi eksporditingimuste kohta. Seetõttu on leppe SME-peatükis käsitletud infovahetust – lepingu pooled peavad jagama veebipõhist infot, mis peaks aitama ettevõtjal mõista lepingu tingimusi ja seda, kuidas lepingut kasutada. Kui Eesti väikeettevõte soovib infot selle kohta, kuidas oma toote või teenusega USA turule jõuda, peaks ta kõik vastused veebist kätte saama.

01.06.2016 03.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto