Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.06.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Eesti lühiuudised Üksikud pensionärid hakkavad toetust saama Priit Pärn: «Sitta kah!» järg Haruldaste muldmetallide suurvargus Silmetis (17) Juhieksam võib kolida vaid suurtesse linnadesse Tagakülg Orjapidajale jõudis jälile noor politseiuurija Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust (3) Tallinnas algasid vanalinna päevad Mälumäng Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Eesti saab naabrite eeskujul piirivööndi (2) Edgar Savisaar soovib tõsiselt presidendiks? Jah. (1) Majandus Eestil oleks vabakaubandustsoonist mõndagi võita (1) Surevad firmad peidavad end Sindi postkontori kapis Ümbrikupalk kogub maanoorte seas populaarsust (7) Välismaa Välismaa lühiuudised Streik ja terrorism ähvardavad EMi Šveitsis avatakse maailma pikim raudteetunnel Enno Reinsalu: Gotthardi raudteetunnel on eelkõige prestiižirajatis (3) Arvamus Ahto Lobjakas: cool ESTonia (2) Juhtkiri: ümbrikupalga pooldamine on hoiatav märk (11) Briti teadlane: miks maaelu kiratseb? (4) Päeva karikatuur Kadri Putnik: arstitöö ei ole poliitiline komejant Martti Kangur: kellel peaks olema ligipääs sõidukiomanike andmetele? Sigrid Kõiv: üks peab orja ja keegi ei sekku (3) Postimees 1936. aastal: valvur võttis napsi koos vahialustega Kultuur Kultuuri lühiuudiseid «Viiuldaja katusel» tuleb Võigemasti ja Malmsteniga Zaza Urušadze alustab uue filmi võtteid Pilguheit Eesti varietee seeliku alla Sport Legend Lindpere lahkus emotsionaalselt Superstaarid asusid dopinguskandaalide tõttu sõnasõtta Vollekoondislane veetis tasakaaluhäire tõttu nädala haiglas ja on siiani ühest kõrvast kurt Eesti Rio olümpial – kas kordub Atlanta 1996 või Ateena 2004? Meeskonnad, kes võidavad kolmestega Peatreener Cretu: Euroopa liigas keskendume rohkem tulemusele Tallinn Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Tarbija Õiteilu kolib aiast terrassile Aiatöid tehes hoia ka oma tervist Tartu Parkimiskorra muutus sunnib ümber harjuma Päikseline ilm lubas lastel lustida Kauaaegne Palamuse vallavanem sai ametist priiks Vaidlus Piirissaarel: kes saab palvemaja kindlustusraha? Linn parkimiskaosest: töömehed ei jõudnud palavuses märke üles panna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edgar Savisaar soovib tõsiselt presidendiks? Jah.

2 min lugemist
Edgar Savisaare presidendikampaania plakat FOTO: Jaanus Lensment

Enesele armsas ja koduses pealinnas eile plakatiga «Savisaar presidendiks» presidendikampaania algusele vihje andnud Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on valmis riigipea kampaanias kaasa lööma. Iseasi, mis hetkeni.

Savisaare soovi ja võimalust presidendivõistluses osaleda on paljud ennatlikult välistanud või naeruvääristanud. Tuleval teisipäeval esineb ta rahvusraamatukogus presidendikõnega. Suure tõenäosusega ütleb Savisaar seal välja, et võiks olla erakonna presidendikandidaat. Ilmselt juhtub siis see, et Savisaar teeb suvise kampaania kaasa, kuid taandab end kellegi kasuks riigikogu presidendivalimiste voorude eel.

Sellest Savisaare kõnest jääb neli päeva hetkeni, mil koguneb Keskerakonna volikogu, kus valitakse ka presidendikandidaat. Praegu on oma soovist presidendikandidaadiks saada teada andnud keskfraktsiooni aseesimees Mailis Reps, kes rändab usinalt mööda Eestit ringi ja teeb oma kampaaniat. Seetõttu võib 11. juunil näha väga tähendusrikast minikongressi, mil vastamisi lähevad Savisaar ja Reps.

Postimehe andmetel on Savisaar oma lähikondlastele öelnud, et sooviks tõesti mingi aja üleriigilises kampaanias kaasa lüüa. See tõestab Savisaare poliitmängude lusti ja kindlasti ka soovi uhkes riigijuhtide pildis olla, sest palju võimalusi tal pärast linnapea ametist kahtlustuste tõttu vabastamist avalikuks tähelepanuks enam ei ole.

Savisaar astuks volikogul erakonnasiseselt julge sammu. Kaotada on tal palju, võita samuti. Kuid kui hääled jaguneks Repsi ja Savisaare vahel väga tasavägiselt, siis võidu korral saab Savisaar korrata kongressijärgset lauset, et ka ühehääleline võit on võit. Repsi võidu korral on aga erakond võtmas hoopis teist nägu. Siis võivad tulevikus ümber pöörduda seis Tallinnas, erakonna volikogu juhi valimistel, erakonna juhatuse valimistel.

Väidetavalt pole Savisaar veel volikogu liikmetega isiklikult tööle asunud ja hakkab sellega tegelema vahetult pärast oma kõne pidamist. Kui vahepeal läks Kadri Simsoni leer väga uljaks ja võidukaks (riigikogu fraktsiooni juhi valimine, juhatuse eiramine, inimeste erakonnast välja viskamise nõudmine), siis nüüd on kuuldavasti meeleolud osalt muutunud.

Tallinna abilinnapead olid Savisaare vastu pead tõstnud, ühte suunda vaatas koos teistega ka abilinnapea Mihhail Kõlvart. Kuuldavasti ei ole ta aga Savisaart jätnud ja seisis teisipäeval 66-aastaseks saanud Savisaare lähikondlastega ühisel sünnipäevapildil Hundisilmal. Ehk esmane Simsoni-leeri enesekindlus võib saada 11. juunil Savisaare poolt järjekordse tagasilöögi.

Seotud lood
01.06.2016 03.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto