Sisukord
Arvamus
Postimees
02.06.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Eesti lühiuudised Üksikud pensionärid hakkavad toetust saama Priit Pärn: «Sitta kah!» järg Haruldaste muldmetallide suurvargus Silmetis (17) Juhieksam võib kolida vaid suurtesse linnadesse Tagakülg Orjapidajale jõudis jälile noor politseiuurija Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust (3) Tallinnas algasid vanalinna päevad Mälumäng Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Eesti saab naabrite eeskujul piirivööndi (2) Edgar Savisaar soovib tõsiselt presidendiks? Jah. (1) Majandus Eestil oleks vabakaubandustsoonist mõndagi võita (1) Surevad firmad peidavad end Sindi postkontori kapis Ümbrikupalk kogub maanoorte seas populaarsust (7) Välismaa Välismaa lühiuudised Streik ja terrorism ähvardavad EMi Šveitsis avatakse maailma pikim raudteetunnel Enno Reinsalu: Gotthardi raudteetunnel on eelkõige prestiižirajatis (3) Arvamus Ahto Lobjakas: cool ESTonia (2) Juhtkiri: ümbrikupalga pooldamine on hoiatav märk (11) Briti teadlane: miks maaelu kiratseb? (4) Päeva karikatuur Kadri Putnik: arstitöö ei ole poliitiline komejant Martti Kangur: kellel peaks olema ligipääs sõidukiomanike andmetele? Sigrid Kõiv: üks peab orja ja keegi ei sekku (3) Postimees 1936. aastal: valvur võttis napsi koos vahialustega Kultuur Kultuuri lühiuudiseid «Viiuldaja katusel» tuleb Võigemasti ja Malmsteniga Zaza Urušadze alustab uue filmi võtteid Pilguheit Eesti varietee seeliku alla Sport Legend Lindpere lahkus emotsionaalselt Superstaarid asusid dopinguskandaalide tõttu sõnasõtta Vollekoondislane veetis tasakaaluhäire tõttu nädala haiglas ja on siiani ühest kõrvast kurt Eesti Rio olümpial – kas kordub Atlanta 1996 või Ateena 2004? Meeskonnad, kes võidavad kolmestega Peatreener Cretu: Euroopa liigas keskendume rohkem tulemusele Tallinn Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Tarbija Õiteilu kolib aiast terrassile Aiatöid tehes hoia ka oma tervist Tartu Parkimiskorra muutus sunnib ümber harjuma Päikseline ilm lubas lastel lustida Kauaaegne Palamuse vallavanem sai ametist priiks Vaidlus Piirissaarel: kes saab palvemaja kindlustusraha? Linn parkimiskaosest: töömehed ei jõudnud palavuses märke üles panna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kadri Putnik: arstitöö ei ole poliitiline komejant

2 min lugemist
Kadri Putnik Põhja-Eesti regionaalhaigla onkoloog FOTO: Erakogu

Olen arsti laps. Minu üks esimesi võõrkeelseid sõnu, millel oli oluliselt negatiivne tähendus, oli «sutki». See sõna tähendas mulle seda, et emmet ei ole. Kui teiste laste emad tulid töölt, siis minu ja minu õe ema ei tulnud. Ta tuli alles järgmisel õhtul rampväsinuna.

Tellijale Tellijale

 Minu lapsepõlves on olnud ka jõulud koos «sutkiga» ja sellest järgmisel aastal oli ka aastavahetus «sutkiga». Ei olnud tore. Kurb oli, kuid ma teadsin, et ema teeb tööd, vajalikku tööd, ta ei käinud seal magamas.

Ka mina olen arst ja mul on lapsed – emadepäevaks oli minu viieaastane poeg kirjeldanud lasteaias oma ema järgmiselt «…ja talle meeldib töö, ta peab iga päev tööl käima». Ma ei käi tööl magamas, ma magan kodus – kuid minu valve kestab 168 tundi ehk seitse ööpäeva. Sel perioodil ei pea ma olema kogu aeg ärkvel, kuid tööl käin seitse päeva (ka laupäeval ja pühapäeval, kui teised minu osakonna arstid puhkavad) ning see 168 tundi on minu jaoks periood, mil pean olema igal hetkel telefonikõne kaugusel.

01.06.2016 03.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto