Sisukord
Eesti
Postimees
02.06.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Haruldaste muldmetallide suurvargus Silmetis (17) Üksikud pensionärid hakkavad toetust saama Priit Pärn: «Sitta kah!» järg Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Juhieksam võib kolida vaid suurtesse linnadesse Tagakülg Orjapidajale jõudis jälile noor politseiuurija Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust (3) Tallinnas algasid vanalinna päevad Eesti saab naabrite eeskujul piirivööndi (2) Eesti lühiuudised Majandus Eestil oleks vabakaubandustsoonist mõndagi võita (1) Surevad firmad peidavad end Sindi postkontori kapis Ümbrikupalk kogub maanoorte seas populaarsust (7) Välismaa Välismaa lühiuudised Streik ja terrorism ähvardavad EMi Šveitsis avatakse maailma pikim raudteetunnel Enno Reinsalu: Gotthardi raudteetunnel on eelkõige prestiižirajatis (3) Arvamus Ahto Lobjakas: cool ESTonia (2) Juhtkiri: ümbrikupalga pooldamine on hoiatav märk (11) Briti teadlane: miks maaelu kiratseb? (4) Päeva karikatuur Kadri Putnik: arstitöö ei ole poliitiline komejant Martti Kangur: kellel peaks olema ligipääs sõidukiomanike andmetele? Sigrid Kõiv: üks peab orja ja keegi ei sekku (3) Postimees 1936. aastal: valvur võttis napsi koos vahialustega Kultuur Kultuuri lühiuudiseid «Viiuldaja katusel» tuleb Võigemasti ja Malmsteniga Zaza Urušadze alustab uue filmi võtteid Pilguheit Eesti varietee seeliku alla Sport Legend Lindpere lahkus emotsionaalselt Superstaarid asusid dopinguskandaalide tõttu sõnasõtta Vollekoondislane veetis tasakaaluhäire tõttu nädala haiglas ja on siiani ühest kõrvast kurt Eesti Rio olümpial – kas kordub Atlanta 1996 või Ateena 2004? Meeskonnad, kes võidavad kolmestega Peatreener Cretu: Euroopa liigas keskendume rohkem tulemusele Tallinn Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Tarbija Õiteilu kolib aiast terrassile Aiatöid tehes hoia ka oma tervist Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust

3 min lugemist
Кайдо Мозен. FOTO: Margus Ansu

Tartu Vaiksel tänaval orja pidanud Kaido Mosen on mitmel korral kriminaalkorras karistatud tegelane, kes hoidis kõrvale alimentide maksmisest, kasutas raha väljapetmiseks variisikuid ja jäi kõikjal võlgu.

Tellijale

Foorumitest leiab Moseni võlausaldajate kirumist omajagu. Tulusid varjas mees nagu jaksas, et vältida võlgade ja alimentide tasumist. Näiteks määras ta enda Peetri Turu Pubi nimelise firma juhatusse peale oma tuttava ka pensionäri, kellel pole äriühingu tegevusest mingisugust arusaama. Töötute ja poolasotsiaalide ärakasutamine töö tegemisel oli Mosenil väljatöötatud skeem. Raha maksis ta mustalt või jäi lihtsalt võlgu.

Mosen on vahetanud nime, nagu on teinud mitu teistki kurjategijat – kunagi oli tema perekonnanimi Paju. Toonane Kaido Paju astus 1998. aastal kohtu ette seoses väljapressimisega. Tal õnnestus ka kinnipidamise ajal põgeneda, ent kaitsepolitsei sai ta kätte. Samuti karistati meest üliraske kehavigastuse tahtlikus tekitamises. Niisiis on Mosen-Paju varemgi vanglaleiba hauganud.

01.06.2016 03.06.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto