Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust

Кайдо Мозен. FOTO: Margus Ansu

Tartu Vaiksel tänaval orja pidanud Kaido Mosen on mitmel korral kriminaalkorras karistatud tegelane, kes hoidis kõrvale alimentide maksmisest, kasutas raha väljapetmiseks variisikuid ja jäi kõikjal võlgu.

Tellijale Tellijale

Foorumitest leiab Moseni võlausaldajate kirumist omajagu. Tulusid varjas mees nagu jaksas, et vältida võlgade ja alimentide tasumist. Näiteks määras ta enda Peetri Turu Pubi nimelise firma juhatusse peale oma tuttava ka pensionäri, kellel pole äriühingu tegevusest mingisugust arusaama. Töötute ja poolasotsiaalide ärakasutamine töö tegemisel oli Mosenil väljatöötatud skeem. Raha maksis ta mustalt või jäi lihtsalt võlgu.

Mosen on vahetanud nime, nagu on teinud mitu teistki kurjategijat – kunagi oli tema perekonnanimi Paju. Toonane Kaido Paju astus 1998. aastal kohtu ette seoses väljapressimisega. Tal õnnestus ka kinnipidamise ajal põgeneda, ent kaitsepolitsei sai ta kätte. Samuti karistati meest üliraske kehavigastuse tahtlikus tekitamises. Niisiis on Mosen-Paju varemgi vanglaleiba hauganud.

01.06.2016 03.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto