Sisukord
Kultuur
Postimees
02.06.2016
Eesti Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Eesti lühiuudised Üksikud pensionärid hakkavad toetust saama Priit Pärn: «Sitta kah!» järg Haruldaste muldmetallide suurvargus Silmetis (17) Juhieksam võib kolida vaid suurtesse linnadesse Tagakülg Orjapidajale jõudis jälile noor politseiuurija Tartu orjapidaja viljeles mitmekesist kuritegevust (3) Tallinnas algasid vanalinna päevad Mälumäng Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Eesti saab naabrite eeskujul piirivööndi (2) Edgar Savisaar soovib tõsiselt presidendiks? Jah. (1) Majandus Eestil oleks vabakaubandustsoonist mõndagi võita (1) Surevad firmad peidavad end Sindi postkontori kapis Ümbrikupalk kogub maanoorte seas populaarsust (7) Välismaa Välismaa lühiuudised Streik ja terrorism ähvardavad EMi Šveitsis avatakse maailma pikim raudteetunnel Enno Reinsalu: Gotthardi raudteetunnel on eelkõige prestiižirajatis (3) Arvamus Ahto Lobjakas: cool ESTonia (2) Juhtkiri: ümbrikupalga pooldamine on hoiatav märk (11) Briti teadlane: miks maaelu kiratseb? (4) Päeva karikatuur Kadri Putnik: arstitöö ei ole poliitiline komejant Martti Kangur: kellel peaks olema ligipääs sõidukiomanike andmetele? Sigrid Kõiv: üks peab orja ja keegi ei sekku (3) Postimees 1936. aastal: valvur võttis napsi koos vahialustega Kultuur Kultuuri lühiuudiseid «Viiuldaja katusel» tuleb Võigemasti ja Malmsteniga Zaza Urušadze alustab uue filmi võtteid Pilguheit Eesti varietee seeliku alla Sport Legend Lindpere lahkus emotsionaalselt Superstaarid asusid dopinguskandaalide tõttu sõnasõtta Vollekoondislane veetis tasakaaluhäire tõttu nädala haiglas ja on siiani ühest kõrvast kurt Eesti Rio olümpial – kas kordub Atlanta 1996 või Ateena 2004? Meeskonnad, kes võidavad kolmestega Peatreener Cretu: Euroopa liigas keskendume rohkem tulemusele Tallinn Reidi tee valmib igal juhul tähtajaks Tarbija Õiteilu kolib aiast terrassile Aiatöid tehes hoia ka oma tervist Tartu Parkimiskorra muutus sunnib ümber harjuma Päikseline ilm lubas lastel lustida Kauaaegne Palamuse vallavanem sai ametist priiks Vaidlus Piirissaarel: kes saab palvemaja kindlustusraha? Linn parkimiskaosest: töömehed ei jõudnud palavuses märke üles panna Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Viiuldaja katusel» tuleb Võigemasti ja Malmsteniga

3 min lugemist
Rahvusooperis Estonia esietendub 3. juunil muusikal «Viiuldaja katusel». FOTO: JUSS SASKA

«Kuidas kõike su ümber toimuvat küll tasakaalus hoida?» küsib maailmakuulus juudisoost piimamees Tevje ning teab ka vastust: traditsioonidega. Neil, muide, on seal, Anatevka külakeses kombed olemas igaks tarbeks, et kombekohaselt magada, süüa, riietuda ja töötada.

Tellijale Tellijale

Millest need kombed kord alguse on saanud, ei tea isegi Tevje, kuid ega ta seepärast muretse. Sest teab, et nendeta oleks ta üks lõputu kõikumine – nagu viiuldajal katusel. Nii algab Estonia suvelavastus ja viib vaataja kaasa meeleolukale rännule, mis võib osutuda katsumuseks juhul, kui ooperiteatri samettool liialt puine tundub või õhk saalis ootamatult otsa kipub saama, sest eakas teatrihoone ei kohane enam lihtsalt ülekonditsioneeritud maailmas.

Ent lehvik sobib saali suurepäraselt ja tore teatrielamuski on vahel just me endi teha. Nagu elu laiemaltki. Sest meil kõigil juhtub igasugu asju ning lõppkokkuvõttes loeb ju vaid meie endi suhtumine neisse juhtumistesse. Professor Georg Malvius on muusikali «Viiuldaja katusel» lavastanud viimase 27 aasta jooksul nii Soomes, Rootsis kui ka meie Estonias (1989 ja 2016).

01.06.2016 03.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto