Sisukord
Ettevõtlus
Tänane leht
03.06.2016
Eesti Male Palju õnne Hoian eemale Al-Qaeda ja Talibani pundist ning ajan oma asja Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Tallinki laeval möllas noroviirus Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Ene Ergma esitas avalduse IRList lahkumiseks Eesti lühiuudised EKA juhtkond jäi Pärna küsimuses vankumatuks Enamik inimkaubanduse juhtumeid on seksuaalkuriteod Avariijärgne joomine võidakse võrdsustada joobes juhtimisega Ministrid külastasid piiri eriüksuse valvsa pilgu all (1) Vanglaid muudetakse suitsuvabaks puuviljade ja sudokuga Dilbert Uhtna põleng võis alguse saada laste tehtud lõkkest Horoskoop Pekingi noored ihkavad muutusi Majandus Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Suurärimees Gross annab teatepulga lastele üle Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Väikeettevõtjad: riik sunnib varimajandust peale Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte loobki Mauritiusele Aafrika peakontori Uurimus: SMS-laenu firmad on oodatust vähem tulusad Välismaa Pariisis 1910. aastal aset leidnud uputust nimetatakse sajandi üleujutuseks Vägistamine poole sajandi eest ehk Ungari sangari langus (1) Saksa lehe nimekiri: kuus lähiaja pöördelist sündmust Välismaa lühiuudised: 2.06.2016 Prantsusmaal ja Saksamaal on olukord vesine Mida on Prantsusmaa teinud, et Jumal ta peale nii vihane on? Türgi võitleb minevikuvarjudega Arvamus Keit Kasemets: Euroopa suletuse hinnaks on Eesti ääremaastumine (18) Päeva karikatuur Tiina Tambaum: mida mõtleb riik, mis nimetab pensioniikka jõudmist «vanadusriski realiseerumiseks»? (4) Postimees 1925. aastal: Heino Elleri katseaeg sai läbi Juhtkiri: taevas kukub kaela Henrik Roonemaa: Darth Putini lühike vangistus ja kuulsusrikas pääsemine (1) Jürgen Tamme: ühe pesa sipelgad Kultuur Festivalisuve avalöök toimub Kaparockil kummitava Tohisoo mõisa pargis Kohilas Vaiko Eplikku ja Kristjan Randalu kontserdid jõuavad plaadile Palju, kõike, korraga. Mis juhtub, kui lollilt raha ära võtta Sport Spordi lühiuudised 25 aastat Kalevi suurvõidust 13 eestlast välisliigades: Keel Soome, Kollo Šveitsi, Rikberg Toobali juurde Prantsusmaale? Taaramäe: Girol käis korralik pauk ära, aga isu kasvab Ohmud, ebaõnnesõdurid ja minevikukangelased Tallinn Vanade rõdupiirete seisukord muutub järjest hullemaks (5) Endised kõrged ametnikud vaidlevad linnaga Tarbija Pekingi noored ihkavad muutusi Tartu Prügivedaja vahetus tõi korraliku segaduse (1) Punktideta eestlannad ootavad Tartus koerailma Priit Pullerits: päästke meid hakklihamasinast! (6) Juhan Javoiš: ärge tehke Tähtvere silda! (13) Ühtse kogukonna tunne Annelinnas. On see võimalik? (1) Suur maalritöö: tänavatele tekkisid sinised jooned (1) Elvalane Ain Kaalep teab kõigest kõike Vallikraav täitub mustlastantsijaist Välikäimlate puhtus sõltub meist endast (1) Tartu lennujaam alustas taluhoones ja põllul Suvelavastused: ilusat tõsidust ja jantlikku nalja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti ettevõte loobki Mauritiusele Aafrika peakontori

2 min lugemist
Erply äriarendusjuht Sander Sebastian Agur (tagaplaanil) ja tegevjuht Kristjan Hiiemaa. FOTO: Liis Treimann

Möödus vaid päev hirmkauge ja eksootilise Mauritiuse innovatsiooniministri koostööüleskutsest Eesti ettevõtetele asuda koos Aafrika IT-turgu vallutama ning juba otsustaski esimene firma oma piirkonna kontori sellele väikesaarele luua.

Sel nädalal Tallinna külastanud minister Etienne Sinatambou tegi nimelt üleeile Postimehe vahendusel siinsetele ärimeestele ettepaneku kasutada Mauritiust stardiplatvormina sisenemaks mandri tehnoloogiakonkurentsi.

«Olen kindel, et Eesti ja Mauritius võiksid olla väga head partnerid sisenemaks ühiselt Aafrika IT-turule. Mauritiusel on Eesti IT-ettevõtetele pakkuda palju eeliseid. Me oleme näiteks väga paljude Aafrika majandusblokkide liige, mille liikmesriikidega äri ajades oleme vabastatud liigsetest maksudest – tegemist on vabakaubandusega. Mida te ootate?!» ütles minister.

Ja see üleskutse ei jõudnud kurtide kõrvadeni. Juba samal päeval võttis Postimehelt saadud kontaktandmete abil otse ministriga ühendust äritarkvara tootja Erply, järgnes kolmetunnine kohtumine Tallinna vanalinnas ja koostöö saigi alguse.

«Läheme septembris külla ja presenteerima, kuidas kohalikud ettevõtted uut tehnoloogiat rakendades end teisele tasemele saavad tuua,» ütles Postimehele Erply äriarendusjuht Sander Sebastian Agur.

Veelgi enam, Erply otsustas kohtumise järel Mauritiusele luua Aafrika peakontori ja hakkab selle kaudu koostöös kohalike partneritega ehitama äri kogu mandril.

«Esmajoones aitame Mauritiuse väikese ja keskmise suurusega ettevõtetel kasutusele võtta tänapäevase mobiilse majandustarkvara ja loome otseselt ja kaudselt saareriiki töökohti. Eesmärk on koostöös valitsusega aidata ettevõtetel kasvada, andes neile tööriistad oma äri juhtimiseks ja luua pinnas iseseisvate noorte ettevõtjate tekkeks, kes ei looda mitte riigi abile, vaid iseenda ettevõtlikkusele,» selgitas Agur.

Mauritiusel on tema hinnangul väga hea ärikliima ja kaasaegse mõtlemisega juhid ning poliitiline stabiilsus: «Me aitame läänelike printsiipidega ja proovime kohalikele näidata, et igaühes on potentsiaali panustada oma riigi arengusse.»

Erply loob veebipõhist äritarkvara eelkõige jae- ja hulgimüüjatele. Ettevõtte peakontor asub New Yorgis ja allharud on Suurbritannias, Mehhikos, Austraalias, Kreekas, Kopenhaagenis, Eestis ja Poolas. Ettevõtte kliendid Eestis on näiteks ON/OFF, BonBon Lingerie ja BMW ning maailma mastaabis Elizabeth Arden, UNICEF, Walt Disney, The Athletes Foot ja The East India Company.

«Minister Sinatambou juhtimisel on Mauritius saanud väga hea internetiühenduse, mis võimaldab meil pilootprojektidega juba sel aastal alustada. Kui suudame Mauritiusest teha eduloo, siis võiks see nakatada ka teisi vähemarenenud Aafrika riike ja seeläbi suudab Erply anda väikese panuse regiooni arengusse,» lisas Sander Sebastian Agur.

Mauritius on saareriik India ookeanis, 900 kilomeetrit Madagaskarist idas. Lisaks Mauritiuse saarele kuulub riigile veel Rodriguese saar (560 km idas), Cargados Carajose saared (u 300 km põhjas) ja Agalega saared (1100 km põhjas).

Laiemalt on Mauritius tuntud eelkõige puhkuste sihtkohana, eelmisel aastal valiti see maailma parimaks paigaks veetmaks mesinädalaid. Riigi 2000-ruutkilomeetrisel pinnal elab 1,2 miljonit inimest.

Seotud lood
02.06.2016 04.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto