Sisukord
Kultuur
Tänane leht
03.06.2016
Eesti Male Palju õnne Hoian eemale Al-Qaeda ja Talibani pundist ning ajan oma asja Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Tallinki laeval möllas noroviirus Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Ene Ergma esitas avalduse IRList lahkumiseks Eesti lühiuudised EKA juhtkond jäi Pärna küsimuses vankumatuks Enamik inimkaubanduse juhtumeid on seksuaalkuriteod Avariijärgne joomine võidakse võrdsustada joobes juhtimisega Ministrid külastasid piiri eriüksuse valvsa pilgu all (1) Vanglaid muudetakse suitsuvabaks puuviljade ja sudokuga Dilbert Uhtna põleng võis alguse saada laste tehtud lõkkest Horoskoop Pekingi noored ihkavad muutusi Majandus Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Suurärimees Gross annab teatepulga lastele üle Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Väikeettevõtjad: riik sunnib varimajandust peale Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte loobki Mauritiusele Aafrika peakontori Uurimus: SMS-laenu firmad on oodatust vähem tulusad Välismaa Pariisis 1910. aastal aset leidnud uputust nimetatakse sajandi üleujutuseks Vägistamine poole sajandi eest ehk Ungari sangari langus (1) Saksa lehe nimekiri: kuus lähiaja pöördelist sündmust Välismaa lühiuudised: 2.06.2016 Prantsusmaal ja Saksamaal on olukord vesine Mida on Prantsusmaa teinud, et Jumal ta peale nii vihane on? Türgi võitleb minevikuvarjudega Arvamus Keit Kasemets: Euroopa suletuse hinnaks on Eesti ääremaastumine (18) Päeva karikatuur Tiina Tambaum: mida mõtleb riik, mis nimetab pensioniikka jõudmist «vanadusriski realiseerumiseks»? (4) Postimees 1925. aastal: Heino Elleri katseaeg sai läbi Juhtkiri: taevas kukub kaela Henrik Roonemaa: Darth Putini lühike vangistus ja kuulsusrikas pääsemine (1) Jürgen Tamme: ühe pesa sipelgad Kultuur Festivalisuve avalöök toimub Kaparockil kummitava Tohisoo mõisa pargis Kohilas Vaiko Eplikku ja Kristjan Randalu kontserdid jõuavad plaadile Palju, kõike, korraga. Mis juhtub, kui lollilt raha ära võtta Sport Spordi lühiuudised 25 aastat Kalevi suurvõidust 13 eestlast välisliigades: Keel Soome, Kollo Šveitsi, Rikberg Toobali juurde Prantsusmaale? Taaramäe: Girol käis korralik pauk ära, aga isu kasvab Ohmud, ebaõnnesõdurid ja minevikukangelased Tallinn Vanade rõdupiirete seisukord muutub järjest hullemaks (5) Endised kõrged ametnikud vaidlevad linnaga Tarbija Pekingi noored ihkavad muutusi Tartu Prügivedaja vahetus tõi korraliku segaduse (1) Punktideta eestlannad ootavad Tartus koerailma Priit Pullerits: päästke meid hakklihamasinast! (6) Juhan Javoiš: ärge tehke Tähtvere silda! (13) Ühtse kogukonna tunne Annelinnas. On see võimalik? (1) Suur maalritöö: tänavatele tekkisid sinised jooned (1) Elvalane Ain Kaalep teab kõigest kõike Vallikraav täitub mustlastantsijaist Välikäimlate puhtus sõltub meist endast (1) Tartu lennujaam alustas taluhoones ja põllul Suvelavastused: ilusat tõsidust ja jantlikku nalja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Festivalisuve avalöök toimub Kaparockil kummitava Tohisoo mõisa pargis Kohilas

2 min lugemist
Kaparock FOTO: Siim Solman

Laupäeval, 4. juunil toimub Kohilas Tohisoo mõisapargis festival Kaparock. Esinejaterivi on kirju: festivalisuve avavad Vennaskond, Jüri Pootsmann, Genka & Paul Oja, Frankie Animal ja Eliot Ness ning Rosanna Lints ansambliga Würffel. Ansambel The Tuberkuloited annab Kaparockil oma 25. sünnipäeva kontserdi, industrial metal'i lippu hoiab kõrgel Pedigree ning ainsa väliskülalisena astub lavale praegu Baltimaade edukaim bänd Carnival Youth Lätist. Festivali väravad avatakse kell kaks päeval ning lõppakordid kõlavad pisut pärast südaööd.

Kaparock sai alguse 2000. aastal, mil Kohila muusikud otsustasid kätt proovida kontserdikorraldajatena. Aastate jooksul on festivali lavadelt läbi käinud üle saja Eesti bändi. Kui umbes viis aastat tagasi otsustati festivali edasi arendada, kutsuti kampa LAG Muusikaagentuuri meeskond ning viimasel neljal aastal on külastajate arv hoogsalt kasvanud. Koha potentsiaal on nüüd veidi paremini ära kasutatud ning esinejate rivis on suurem hulk Eesti tipptegijaid.

Kui eelmisel kümnendil jäi festivali külastajate arv enamasti 500–1000 inimese vahele, siis viimastel aastatel on see jõudsalt kasvanud, eelmisel aastal oli külastajaid 2700.

Korraldaja Marti Mutli sõnul on festivalil esinevate koosluste puhul kõige olulisem see, et tegemist oleks hea ja originaalse eesti muusikaga. «Oluline ei ole see, kas üht või teist bändi raadios mängitakse, vaid see, et nad oleksid omanäolised ja head. Alati on esinejate hulgas oluline osa ka noortel ja vähem tuntud tegijatel,»ütles ta.

Traditsiooniliselt on tegu olnud eesti muusika festivaliga, mida vahel ka muusikapiknikuks nimetatakse, kuid viimastel aastatel on sinna esinema kutsutud ka mõne naaberriigi noor tegija. «Sel aastal on selleks bändiks Carnival Youth. Tegemist on hetkel ühe Baltimaade edukaima ansambliga ning nad saabuvad festivalile otse Prantsusmaalt, kus esinevad reede õhtul festivalil Europavox. Lätlastel on praegu käimas oma uue albumi «Propeller» promotuur, mis hõlmab pea 20 Euroopa riiki, ning sügisel ootavad neid kontserdid Ameerika Ühendriikides. Kaparock oli lätlastele parim võimalus Eestimaal ennast ja oma uut albumit tutvustada,» ütles Mutli.

Festivalipaiga teeb huvitavaks asjaolu, et bändide riietusruumid on Tohisoo mõisas, kus pidi kummitama. «Õnneks ei ole keegi kunagi selle pärast oma esinemist üles öelnud,» naeris Mutli. «Tuletan veel meelde, et ansambel Tuberkuloited annab Kaparocki laval oma 25. sünnipäeva kontserdi – neile võib lilli tuua.»

Seotud lood
02.06.2016 04.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto