Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
03.06.2016
Eesti Male Palju õnne Hoian eemale Al-Qaeda ja Talibani pundist ning ajan oma asja Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Tallinki laeval möllas noroviirus Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Ene Ergma esitas avalduse IRList lahkumiseks Eesti lühiuudised EKA juhtkond jäi Pärna küsimuses vankumatuks Enamik inimkaubanduse juhtumeid on seksuaalkuriteod Avariijärgne joomine võidakse võrdsustada joobes juhtimisega Ministrid külastasid piiri eriüksuse valvsa pilgu all (1) Vanglaid muudetakse suitsuvabaks puuviljade ja sudokuga Dilbert Uhtna põleng võis alguse saada laste tehtud lõkkest Horoskoop Pekingi noored ihkavad muutusi Majandus Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Suurärimees Gross annab teatepulga lastele üle Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Väikeettevõtjad: riik sunnib varimajandust peale Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte loobki Mauritiusele Aafrika peakontori Uurimus: SMS-laenu firmad on oodatust vähem tulusad Välismaa Pariisis 1910. aastal aset leidnud uputust nimetatakse sajandi üleujutuseks Vägistamine poole sajandi eest ehk Ungari sangari langus (1) Saksa lehe nimekiri: kuus lähiaja pöördelist sündmust Välismaa lühiuudised: 2.06.2016 Prantsusmaal ja Saksamaal on olukord vesine Mida on Prantsusmaa teinud, et Jumal ta peale nii vihane on? Türgi võitleb minevikuvarjudega Arvamus Keit Kasemets: Euroopa suletuse hinnaks on Eesti ääremaastumine (18) Päeva karikatuur Tiina Tambaum: mida mõtleb riik, mis nimetab pensioniikka jõudmist «vanadusriski realiseerumiseks»? (4) Postimees 1925. aastal: Heino Elleri katseaeg sai läbi Juhtkiri: taevas kukub kaela Henrik Roonemaa: Darth Putini lühike vangistus ja kuulsusrikas pääsemine (1) Jürgen Tamme: ühe pesa sipelgad Kultuur Festivalisuve avalöök toimub Kaparockil kummitava Tohisoo mõisa pargis Kohilas Vaiko Eplikku ja Kristjan Randalu kontserdid jõuavad plaadile Palju, kõike, korraga. Mis juhtub, kui lollilt raha ära võtta Sport Spordi lühiuudised 25 aastat Kalevi suurvõidust 13 eestlast välisliigades: Keel Soome, Kollo Šveitsi, Rikberg Toobali juurde Prantsusmaale? Taaramäe: Girol käis korralik pauk ära, aga isu kasvab Ohmud, ebaõnnesõdurid ja minevikukangelased Tallinn Vanade rõdupiirete seisukord muutub järjest hullemaks (5) Endised kõrged ametnikud vaidlevad linnaga Tarbija Pekingi noored ihkavad muutusi Tartu Prügivedaja vahetus tõi korraliku segaduse (1) Punktideta eestlannad ootavad Tartus koerailma Priit Pullerits: päästke meid hakklihamasinast! (6) Juhan Javoiš: ärge tehke Tähtvere silda! (13) Ühtse kogukonna tunne Annelinnas. On see võimalik? (1) Suur maalritöö: tänavatele tekkisid sinised jooned (1) Elvalane Ain Kaalep teab kõigest kõike Vallikraav täitub mustlastantsijaist Välikäimlate puhtus sõltub meist endast (1) Tartu lennujaam alustas taluhoones ja põllul Suvelavastused: ilusat tõsidust ja jantlikku nalja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vägistamine poole sajandi eest ehk Ungari sangari langus

3 min lugemist
  • Kunagine tipptreener osutus rahvale üllatuseks vägistajaks
  • Mees istus kuriteo eest ka kunagi vangis
  • 50 aastat hiljem otsustas ta oma ohvrilt vabandust paluda
László Kiss – spordisangar ja vägistaja. FOTO: Swimvortex.com

Kujutlege endale 75-aastast meest, kes tuleb kohtuma naisega, keda ta 50 aastat tagasi kambaga vägistas. Kas arvate, et ta annab naisele lillekimbu ning palub siis põsemusi ja andestust? 

Tellijale Tellijale

Ilmselt mitte. Ent täpselt nõnda toimis Ungari rahvuskangelane, seistes näost näkku oma kunagise ohvriga. Nõnda jõudis lõpule kuritöö ja karistuse lugu riigis, mis pole endiselt päris kindel, kuidas suhtuda vägistamisse.

23 aastat Ungari ujumiskoondise treenerina töötanud László Kiss on elav legend. Pole liialdus väita, et kõrgelt austatud 75-aastane mees on Ungari ujumise isa. Ta juhendas naiste rahvuskoondist alates aastast 1993 ning mehi alates 1999. aastast. Samuti treenis ta viiekordset olümpiatšempionit Krisztina Egerszegit ning teisi tippujujaid, nagu Agnes Kovacs ja Karoly Guttler.

Ühtlasi on ta mees, kes vägistas 1961. aasta juulis rahvusspordi ujumiskeskuses – olles ise toona 21-aastane – koos kahe sõbraga noore naise.

Kui kuritegevust kajastav portaal privatkopo.hu tõi uudise roimast avalikkuse ette, oli avalikkuse esimene reaktsioon täielik uskumatus. Alles siis, kui välja ilmusid kohtudokumendid ning selgus, et Kiss on veetnud 21 kuud vanglas, hakkasid inimesed aduma, et nende kangelasel võib olla ka tumedam pool.

Sest tume on see pool kohe kindlasti. Aastal 1961, kui vägistamine toimus, olid Kiss ja tema sõbrad tõelised ujumisprintsid. Nad olid noored, kenad ja kümblesid aupaistes. Oma ohvrit, 18-aastast Zsuzsanna Takátsit kohtasid nad basseinis. Pärast lühikest jutuajamist tühjast-tähjast küsisid nad tüdrukult, kas ta tahaks näha nende ujula kõrval asuvat korterit.

Kui neiu tuppa tuli, sulgesid nad ukse, surusid ta vastu maad ning vägistasid teda kordamööda. Viimane asjaosaline oli László Kiss, kes võttis tüdruku ette juba siis, kui too oli kaotanud teadvuse. Kui mehed olid lõpetanud, andsid nad talle uinutava tableti ja pesemiseks natuke äädikat.

Kõik asjaosalised mõisteti vangi. Kiss veetis trellide taga 21 kuud.

Järgmise 50 aasta jooksul pole kuritööst räägitud. Kiss ütleb, et pole sellest kunagi saladust teinud ning tema ülemused Ungari ujumisliidust olid toimunuga kursis.

02.06.2016 04.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto