Sisukord
Kultuur
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nädala plaat. Filosoof 2 Filosoof

2 min lugemist
Kreatiivmootor FOTO: Aron Urb/Orants.ee

Kreatiivmootor

Algne sülg esitab

Kreatiivmootor

Hinne: 4

Tellijale

Kreatiivmootori nimi on enneolematu sõnaristand kahest sõnast – üks on kreatiiv ja teine on mootor. Kreatiiv tähendab siis loomingulisust ja mootor mõistagi mootorit. Kreatiiv on keskne sõna ka meie lollis loomemajandusühiskonnas ja mootor on ka selles ühiskonnas oluline sõna, kuid Kreatiivmootoriga ei seo neid üks ega teine.

Kreatiivmootori frontman’iks ja kunstiliseks juhiks on filosoof Roomet Jakapi, ja ta pole mingisugune külafilosoof, vaid ikka tõeline akadeemiline suurus. Tegelikult on ka teine Kreatiivmootori dude Kaur Garšnek ka minu teada filosoof. Nii et Filosoof 2 Filosoof, nagu kunagi olid Miss II Miss ja Soul II Soul. Filosoofia on mõtlemise tipptegevus, kuid mõned filosoofid on ka rääkinud, et filosoofia keskmes ei asu mitte mõte, vaid hoopis mõttetus. Ka Kreatiivmootor peaks kõikide märkide järgi olema filosoofi võimalik viis välja selgitada, kumb see filosoofia siis on, mõte või mõttetus, vaim või keha, mõlemat, segu, üleminekuvorm jne.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto