Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
03.06.2016
Eesti Male Palju õnne Hoian eemale Al-Qaeda ja Talibani pundist ning ajan oma asja Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Tallinki laeval möllas noroviirus Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Ene Ergma esitas avalduse IRList lahkumiseks Eesti lühiuudised EKA juhtkond jäi Pärna küsimuses vankumatuks Enamik inimkaubanduse juhtumeid on seksuaalkuriteod Avariijärgne joomine võidakse võrdsustada joobes juhtimisega Ministrid külastasid piiri eriüksuse valvsa pilgu all (1) Vanglaid muudetakse suitsuvabaks puuviljade ja sudokuga Dilbert Uhtna põleng võis alguse saada laste tehtud lõkkest Horoskoop Pekingi noored ihkavad muutusi Majandus Põud ähvardab nullida tänavuse viljasaagi Suurärimees Gross annab teatepulga lastele üle Kilk ei pea firma vara ärakinkimist imelikuks Väikeettevõtjad: riik sunnib varimajandust peale Majanduse lühiuudised Eesti ettevõte loobki Mauritiusele Aafrika peakontori Uurimus: SMS-laenu firmad on oodatust vähem tulusad Välismaa Pariisis 1910. aastal aset leidnud uputust nimetatakse sajandi üleujutuseks Vägistamine poole sajandi eest ehk Ungari sangari langus (1) Saksa lehe nimekiri: kuus lähiaja pöördelist sündmust Välismaa lühiuudised: 2.06.2016 Prantsusmaal ja Saksamaal on olukord vesine Mida on Prantsusmaa teinud, et Jumal ta peale nii vihane on? Türgi võitleb minevikuvarjudega Arvamus Keit Kasemets: Euroopa suletuse hinnaks on Eesti ääremaastumine (18) Päeva karikatuur Tiina Tambaum: mida mõtleb riik, mis nimetab pensioniikka jõudmist «vanadusriski realiseerumiseks»? (4) Postimees 1925. aastal: Heino Elleri katseaeg sai läbi Juhtkiri: taevas kukub kaela Henrik Roonemaa: Darth Putini lühike vangistus ja kuulsusrikas pääsemine (1) Jürgen Tamme: ühe pesa sipelgad Kultuur Festivalisuve avalöök toimub Kaparockil kummitava Tohisoo mõisa pargis Kohilas Vaiko Eplikku ja Kristjan Randalu kontserdid jõuavad plaadile Palju, kõike, korraga. Mis juhtub, kui lollilt raha ära võtta Sport Spordi lühiuudised 25 aastat Kalevi suurvõidust 13 eestlast välisliigades: Keel Soome, Kollo Šveitsi, Rikberg Toobali juurde Prantsusmaale? Taaramäe: Girol käis korralik pauk ära, aga isu kasvab Ohmud, ebaõnnesõdurid ja minevikukangelased Tallinn Vanade rõdupiirete seisukord muutub järjest hullemaks (5) Endised kõrged ametnikud vaidlevad linnaga Tarbija Pekingi noored ihkavad muutusi Tartu Prügivedaja vahetus tõi korraliku segaduse (1) Punktideta eestlannad ootavad Tartus koerailma Priit Pullerits: päästke meid hakklihamasinast! (6) Juhan Javoiš: ärge tehke Tähtvere silda! (13) Ühtse kogukonna tunne Annelinnas. On see võimalik? (1) Suur maalritöö: tänavatele tekkisid sinised jooned (1) Elvalane Ain Kaalep teab kõigest kõike Vallikraav täitub mustlastantsijaist Välikäimlate puhtus sõltub meist endast (1) Tartu lennujaam alustas taluhoones ja põllul Suvelavastused: ilusat tõsidust ja jantlikku nalja Meelelahutus Koomiks Sudoku

Taaramäe: Girol käis korralik pauk ära, aga isu kasvab

6 min lugemist
Rein Taaramäe sai suurtuuridel ligi viieaastase vaheaja järel vahuveini pritsida FOTO: LUK BENIES/AFP

Jalgrattur Rein Taaramäe elus on praegu ilus aeg. Mis saaks olla paremat kui tulla elu esimeselt Giro d’Italia velotuurilt tagasi kõige raskema etapi võitjana ja saada pärast kolmenädalast katsumust kodumaal akusid laadida. 29-aastasel Taaramäel on eriti hea meel, et kevadel võetud väikesed riskid tasusid end ära ja Katjuša tiimi siirdumine oli õige otsus.

Tellijale Tellijale

Vändrast pärit, aga Tartus elava rattaprofi hing on rahul, sest kodust ja töökohast tuleb nii vähe pingeid kui selle elukutse puhul võimalik. «Meil on abikaasa Hannaga hea kokkulepe, et sporti tuleb teha täiega, küll hiljem on võimalik tavaelu nautida, kas või aastakümnete kaupa,» rääkis ta usutluses Postimehele. Katjuša meeskonnaga on samamoodi: isegi kehvematel päevadel ei hakata liiga survet avaldama. Pühapäeval lõppenud Giro näitas debütant Taaramäele, miks ratturid Itaalia velotuuri nii kõrgelt hindavad.

Rein Taaramäe, oled mitmel korral tunnistanud, et Tour de France väsitab ajapikku ära. Ka su hea sõber Tanel Kangert tõdes, et sai sellelt Girolt hoopis kõvema emotsiooni kui näiteks 2014. aasta Tour de France’ilt, kuigi tulemus oli meeskonna jaoks sama. Kas ratturitele meeldibki üldiselt Giro rohkem?

Prantslased naudivad Touri rohkem, see on selge. Aga üldiselt on Tour de France lihtsalt väga karm, n-ö tõeliste meeste võidusõit. Seal võib igal hetkel midagi juhtuda ja juhtub ka. Kui kuus aastat järjest Touri sõita, siis harjub sellega ära – risti enam ette ei löö. Aga Girol on lihtsam, sest pole veel päris suvine aeg, rahvast on raja ääres vähem, suudad keskenduda oma sõidule, sprintereid ja klassikutemehi on vähem. See tähendab, et siledal maal pole eriti palju kaklusi, mägironijad ei sõida nii nahaalselt. Suur pluss oli see, et temperatuur oli inimlik: 20–25 kraadi. Touril tuleb alguses külma vihma kaela ja mägedes tõmbab saunaks ära. Vuelta on ka päris ebainimlik, seda saab võrrelda saunas jooksmise või kätekõverduste tegemisega.

Olid kõige tähtsamas ehk Sierra Nevada treeninglaagris üksinda. Ometi on jalgrattasport meeskonnaala. Kui tihti käivad tipud ihuüksinda treenimas?

Näiteid leiab peale minu veel. Aga on ka palju rattureid, kes ei taha eriti ohverdusi tuua ja pigem kokku hoida. Osale meeldib ka kodu lähedal viibida. Minu põhimõte on rattasõidust maksimum võtta. Meil on abikaasa Hannaga hea kokkulepe, et sporti tuleb teha täiega, küll hiljem on võimalik tavaellu sukelduda.

Kas sa naudid niimoodi üksinda uhamist?

See on juba elustiil, nagu läheks hommikul tööle. Vaheldust toovad uus klubi ja uued võistlused. Kui sõidaksin endiselt Cofidises ja ikka oleks sama programm, võite ei oleks näha... siis oleks oluliselt raskem karmi ettevalmistust teha.

Jäid Giro eelviimasel etapil teistest seitse-kaheksa korda maha, aga lõpuks tegid ise otsustava rünnaku. Kui tavaline niisugune sõidu kulg on?

Taktikas pole paljud sportlased eriti kõvad. Kui keegi kiirendab, siis tahavad kõik kaasa minna. Mina isegi ei proovinud kohe järele minna, sest tõusud olid niivõrd pikad. Ratturitel on etapi jooksul ainult üks turbo – kui seda kasutada, siis õigel ajal ja korralikult. Tavaline minu võit ei olnud, aga samamoodi on tegutsenud ka (kahekordne Tour de France’i üldvõitja) Chris Froome, kes jääb tõusu alguses teistest maha, imeb järele ja paneb kõik kotti.

02.06.2016 04.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto