E, 30.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaks USA ohvitseri said kaitseministeeriumi autasu

Kaks USA ohvitseri said kaitseministeeriumi autasu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov andis täna üle kaitseministeeriumi teeneristi III klassi medalid Ameerika Ühendriikide kolonelleitnandile William McNicolile ja kapten Daniel Griffinile.
Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov andis täna üle kaitseministeeriumi teeneristi III klassi medalid Ameerika Ühendriikide kolonelleitnandile William McNicolile ja kapten Daniel Griffinile. Foto: Siim Verner Teder / mil.ee

Kaitseministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov andis eile kaitseministeeriumi teeneristi III klassi medalid üle Ameerika Ühendriikide kolonelleitnandile William McNicolile (vasakul) ja kapten Daniel Griffinile (paremal). USA ohvitserid saod medalid ennekõike eeskujuliku panuse eest kahe riigi  sõjalise koostöö arengusse.

Vseviov ütles medaleid üle andes, et suuresti on just autasustatud kahe ohvitseri aktiivne panus selle taga, mis Eesti ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostöös viimastel aastatel on saavutatud. «Kolonelleitnant McNicoli ja kapten Griffini panus Eesti riigikaitse arengusse on olnud väga nähtav ja oluline. Paljuski just nende töö tulemusel on Eestisse jõudnud nii USA maaväe üksused kui ka õhuväe lennukid,» ütles kaitseministeeriumi kantsler.

Kolonelleitnant McNicol on teeninud Eestis USA saatkonna kaitsekoostöö koordinatsiooni osakonna ülemana alates 2014. aastast. Muu hulgas on tema vastutusalas olnud Ameerika Ühendriikide maaväe üksuste roteeruv kohalolek, siia rajatavate taristuprojektide koordineerimine ning USA valitsusfondide vahendite planeerimine Eestis.

Märksõnad
Tagasi üles