K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Leedus käib klaperjaht mustale rahale

Vaidas Saldžiūnas
, ajakirjanik
Leedus käib klaperjaht mustale rahale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Joogikarpi peidetud raha vastu võtnud Eligijus Masiulisele läks Leedu Liberaalse Liikumise erakonnajuhi koha maksma just korruptsiooniskandaal.
Joogikarpi peidetud raha vastu võtnud Eligijus Masiulisele läks Leedu Liberaalse Liikumise erakonnajuhi koha maksma just korruptsiooniskandaal. Foto: SCANPIX

Kes on patuta, visaku esimene kivi. Tsitaat piiblist võib katoliiklikus Leedus tunduda sobilik, eriti poliitika iseloomustamiseks. Vaid neli kuud enne üldvalimisi on üksteise järel podisema tõusnud mitu korruptsiooniskandaali ja keegi ei näi olevat kaitstud, rahapatakas käes, vahelejäämise eest.

Viimase nelja aasta jooksul on Leedu vasakpoolset võimuerakonda süüdistatud ebakompetentsuses, otsustusvõimetuses ja korruptsioonis.

Kõik see näis sobivat opositsioonierakondadele, kes lootsid sellega koguda populaarsust. Kuigi valdav osa süüdistustest on «hästi teada faktid», ei ole nendest saanud kriminaalsüüdistusi. Ka ei ole neil olnud määravat mõju valijate eelistustele. Nüüd aga muutuvad asjalood liiga kiiresti, et ennustada muutuste suunda või segadusest kasu lõikajat.

Märksõnad
Tagasi üles