Sisukord
Kultuur
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (7) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (4) Erik Aru: kas faktidel on lootust? Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (4) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus Ene Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (1) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Pärnaga tüli ei norita

1 min lugemist
Priit Pärn. FOTO: Toomas Huik

Vaevalt oskas Eesti Kunstiakadeemia ette näha, milline laviin vallandub, kui Priit Pärnaga jamama hakata. Ilmselt jäi kahe silma vahele, et Pärn on vana sambomaadleja. Teda niisama lihtsalt ära suruda ei saa – valuvõtteid tunneb ta hästi.

See, et sind võidakse karikatuuri sisse panna, on üks asi. Teine asi on see, kui välispressi ilmuvad kooli mainet kahjustavad pealkirjad. Teha pole midagi: Pärn on maailmas vaieldamatu autoriteet, üks väheseid eesti kunstiinimesi, kes on omal alal absoluutses tipus. Peale selle on tal tugev mandaat ehk üliõpilaste toetus. Ja kellele seda kooli siis ikka tehakse kui mitte neile!?

Tagatipuks pole akadeemia ise veel kordagi väljendanud, millist animatsiooni siis ikkagi tahetakse või kas üldse tahetakse. Väide, et see peaks suhestuma rohkem nüüdiskunstiga, on kobavõitu. Muide, just neil päevil näitab Zagrebi nüüdiskunstimuuseum fassaadil Terje Hengi animatsiooni. Kah Pärna õpilane.

Seotud lood
    25.02.2020 26.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto