Sisukord
Välismaa
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üleujutused halastasid Pariisile

2 min lugemist
Üle kallaste ajanud Seine on piisavalt soe, et kas prantlased ise selles sumbata julgevad. FOTO: Juss Saska/

Prantslased suhtusid Seine’i jõe viimaste aastakümnete kõrgeimasse veetasemesse stoilise rahuga.

«Miks ma peaksin kartma?» küsib Pariisi jõukas eeslinnas Rueil-Malmaisonis koos kahe lapsega spordiväljakult väljuv Fred. Näiteks sellepärast, et varem kõnelesid võimud osa piirkondade, ka Malmaisoni võimalikust evakuatsioonist. «Jõevesi hakkab ju juba alanema,» vastab Fred rahulikult. 

Tellijale Tellijale

Tavapärasest kõrgemale kui 6,1 meetrit – selle tasemeni tõusis jõgi reedel – Seine ei jõudnudki, Fredi-suguseid koos perega patseerijaid on täis terve eeslinn. Lisaks tervisesportlased ja jooksjad, peamiselt küpses kekseas härrased, kes tuhisevad liibuvate pükste välkudes mööda tänavaid. Peamine tunnusmärk äsjasest üleujutusest on kõrge tara taga asuv tenniseväljak, kus vesi ulatub täpselt võrgu alaosani.

«Siit edasi autoga ei saa, tee on kinni, seal ujutab,» teatab eestlased kohale vedanud taksojuht. Tema on üleujutusega vähemalt kursis, erinevalt mitmest oma kolleegist.

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto