Sisukord
Võitlussport
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises

5 min lugemist
Muhammad Aliga tahtsid kõik ühele pildile. Siin viskab poksisangar nalja koos The Beatles'i bändi liikmetega. FOTO: SCANPIX

Läbi aegade parim võitleja kaotas lõppenud nädalal oma viimase võitluse – 74-aastaselt lahkus siit ilmast poksiikoon Muhammad Ali, keda on nii mõnelgi juhul peetud kõige kuulsamaks inimeseks maamunal. Rahvas armastab sangareid, kes suudavad ületada suuri raskusi, on samal ajal väljas õigluse ja inimlikkuse eest ning pakuvad lisaks suurepärast meelelahutust. Just kõike seda Ali esindaski.

Tellijale Tellijale

Poksiringis ja selle kõrval alati oma põhimõtetele truuks jäänud sangar võitles üle kolme kümnendi Parkinsoni tõvega ja kuigi tegemist oli Ali elu kõige raskema heitlusega, ei lasknud ta haigusel end nokauteerida, vaid võitles viimase hetkeni.

Tänapäeva noorem generatsioon teabki Alid peamiselt vana ja haige mehena, kuid tema kaasaegsete jaoks, kes nägid teda meediastaariks kasvamas, oli ta justkui mustanahaline Superman. «Superman ei vaja turvavööd,» olevat enesekindlusest pakatav Ali legendi kohaselt ükskord stjuardessile enne lennuki õhku tõusmist teatanud. Enne Alid olid sportlased triumfi puhul pigem tagasihoidlikud, kuid tema jaoks oli tagasihoidlikkus välistatud. «Superman ei vaja ju ka lennukit,» vastanud talle stjuardess. See olevat olnud ka ainus kord, kui poksistaaril võeti sõnad suust.

Cassius Marcellus Clay juuniorina sündinud poksisangar oli oma ajastu (1960ndad ja 1970ndad) suurim ikoon, kes andis sellele kuju ja muutis selle unustamatuks. 1960. aasta Rooma olümpiamängudel 18-aastaselt kuldse medali võitnud poksistaar tõusis juba neli aastat hiljem profipoksi üliraskekaalus troonile, kui alistas võitmatuks peetud Sonny Listoni. Juba matši eel küttis ta end sõnadega nii üles, et tema pulss näitas tavapärase 54 asemel 120. Peagi pärast triumfi astus Clay islami usku ja võttis endale nimeks Muhammad Ali.

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto