Sisukord
Sport
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale

2 min lugemist
Eesti epeenaised Julia Beljajeva (vasakult), Katrina Lehis ja Erika Kirpu FOTO: Kristina Garmoza

«Muidugi on mul Katrina Lehisest kahju. Meie spordiala on Eesti mõistes ainulaadses seisus ja häid vehklejaid on rohkem, kui tiitlivõistlustele pääseb,» selgitab Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma tagamaid, miks maailma edetabelis kümnendat kohta hoidev Lehis 20. juunil Poolas algavatele Euroopa meistrivõistlustele ei sõida. Maailma edetabelis edestab Lehist ainult seitse eurooplannat.

Tellijale Tellijale

Pingeline olukord Eesti naisvehklejate hulgas on valitsenud juba paar aastat. Tänavu jõuti naiskonnaga Rio olümpiale ja töörahu huvides otsustas vehklemisliidu juhatus juba 22. veebruaril, et olümpiale sõidavad Irina Embrich, Erika Kirpu ja Julia Beljajeva, varuvehklejana läheb koondisega kaasa Kristina Kuusk. 21-aastane Lehis jäi lootma, et ehk saab vähemalt EMil oma oskusi näidata.

Samal koosolekul otsustati, et olümpianelik esindab Eestit ka EMi võistkonnavõistlusel. Torunis peetava suurvõistluse individuaalturniiriks jäeti otsad lahti ja lõpliku koosseisu määramiseks oodati ära Eesti edetabeli üldseis pärast mais toimuvat Legnano MK-etappi. Itaalias peetud võistluse võitis mäletatavasti Kirpu, Lehis lõpetas viiendana.

Reegel näeb ette, et EMiks pääsevad individuaalvõistlusele Eesti edetabeli kaks esimest, ülejäänud kaks võistlejat valib välja Kaaberma. Pärast Legnanot käis tabeli tipus tihe võitlus: liider oli 704 punktiga Embrich, teist ja kolmandat kohta jagasid 536 punktiga Kirpu ja Lehis.

Kaaberma selgitab, et tegelikult ei olnud mingit kohtade jagamist, vaid Kirpu oli ees, seda küll kõige napimalt. Samade punktide puhul sai otsustavaks, kes suutis ühelt etapilt enim punkte korjata. Kirpu MK-etapi võit tõstis ta seega Eesti edetabelis teiseks, Lehisele jäi kolmas koht. «See on nagu saja meetri jooks, kus vahel saadakse täpselt sama aeg, kuid seejärel otsustab võitja fotofiniš,» ütles Kaaberma.

Tekib küsimus, miks Kaaberma ise Lehist koondise kolmandaks või neljandaks liikmeks ei valinud, sest Kuusk ja Beljajeva on igas edetabelis Lehise selja taga.

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto