Sisukord
Välismaa
Postimees
06.06.2016
Eesti Veneetsias tegeleti poliitika ja rahvusküsimustega Suur saladus: kus laps tapeti ja kuidas ta leiukohta transporditi Varvara mõrtsukat otsiti naaberlinnast teisel pool piiri ja Minskist (1) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Ossinovski: erakonnad on ebajärjepidevad (1) IRL asus Jõksi selja taha Herkel jätkab Vabaerakonna esimehena Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas tekkis uus põleng Esikülg 6. juuni PPA uus peakaplan pühitseti ametisse Aasta 1921: Postimees, kui vanim ja väärikaim eestikeelne ajaleht peab harima ja teenima kogu ühiskonda Majandus Vigase määruse tõttu lendasid kalandusfondi miljonid tuulde (1) Lennufirma, mida veel ei ole Välismaa PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat. Üleujutused halastasid Pariisile Peterburilasi ajab raevu mõte Kadõrovi-nimeliselt sillast (1) Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE: Egeuse meri tekitab naabrites Kreekas ja Türgis pingeid PILTUUDIS: Californias võitlevad sajad tuletõrjujad metsapõlenguga Arvamus Andrus Alber: äärmuslasi valida võid, aga jalgratast osta ei tohi (5) Michael McFaul: venelastele pole kunagi lubatud, et NATO Ida-Euroopasse ei laiene (16) Juhtkiri: sotsid – ainus valgusejõud või tavaline partei? (1) Päeva karikatuur Urve Eslas: minu huvid ja meie huvid (7) Postimees 1931. aastal: stratosfäär on muutunud «käidavaks» Sport Tipptreenerid: noori pole võtta, noortetreenerid: noortele ei anta võimalust Spordi lühiuudised Eesti mäng tekitas avaturniiril vaid korraks väikese närvikõdi Fotofiniš jättis maailma kümnenda numbri EMilt eemale (8) Djokovic sai lõpuks oma tahtmise ja tegi Prantsusmaal ajalugu Läbi aegade parim – alati suurte sündmuste keerises Paar julgustavat fakti koondisest ja vana probleem Tarbija Aeg on investori parim sõber Tartu Värskenduskuuri läbinud Uus Õu avas hooaja Juubel lõi Ain Kaalepi silma särama Kaks graatsiat ja vana õhuäss panid publiku ahhetama Maanteeameti büroo sulgemise plaan pahandab kohalikke (1) Tartu lennujaama juht: lendajate hulk kasvab stabiilselt Koolipoisi kaks ja eeskujulik viis vajuvad ajalukku (2) Ultraraudmees paneb inimvõimed proovile: 80 tunniga viis täispikka triatloni Juhtkiri: 1. juuni paine Vaadakem Raadit kui tervikut, mitte kui kuhilat maatükke Meelelahutus Koomiks Sudoku

PIKK PROTSESS. Tšaadi hirmuvalitseja Hissène Habré vastu algatatud kohtuistung kestis 17 aastat.

3 min lugemist
Tšaadi endine diktaator Hissène Habré on trotsi täis. Nii nagu mitmekümne aasta eest, nii ka nüüd - eluks ajaks vangi mõistetuna. Foto on tehtud möödunud kuul lõpul kohtuotsuse väljakuulutamise ajal Senegalis Dakaris. FOTO: SCANPIX

«Vive la victoire!» («Elagu võit!») tervitas Senegali pealinnas Dakaris möödunud nädalal vastu võetud kohtuotsust üks mustanahaline ülikonnas härrasmees. Ta unustas end rõõmujoovastuses niivõrd, et hakkas üles-alla hüppama ning oma kaabut õhku loopima.

Tellijale Tellijale

Põhja-Aafrikast Tšaadist pärit mehe nimi on Clément Abaifouta. Sel moel võttis ta vastu uudise, et äsja mõisteti eluks ajaks vangi riigi kunagine hirmuvalitseja, aastail 1982–1990 Tšaadi presidendina teeninud Hissène Habré.

«Enda riietamiseks pidin kasutama varem surnute rõivaid. Kaotasin oma juuksed ja hambad ning ma ei suutnud pool aastat kõndida,» meenutab Abaifouata inimõigusorganisatsiooni Amnesty International avaldatud raportis.

Aasta oli siis 1985 ja värskelt ülikooli lõpetanud mees nabiti kinni ja heideti vangikongi. Tänapäevani ei tea ta, mille eest täpselt.

«Oma kongi sügavustest, oma hullumeelsuse sügavustest andsin ma Jumalale vande: võidelda tõe ja õigluse eest, kui tulen sellest eluga välja,» räägib teine ohver Soulemayne Guengueng. Ka tema ei teadnud oma kinnipidamise põhjust ja ka tema oli protsessil kohal. Kui kohtunik Gbertao Kam luges ette otsuse, kerkis mehe näole esmalt naeratus, seejärel tõstis ta õhku rusika ning embas oma saatusekaaslasi.

04.06.2016 07.06.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto